czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Policzone dni Murayamy i Małeckiego (FILMY)

Piłka nożna. Policzone dni Murayamy i Małeckiego (FILMY)

Piłka nożna. Policzone dni Murayamy i Małeckiego (FILMY)
Data publikacji: 2016-01-06 21:13
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-09 20:09
Wywietleń: 2608 88602

Pozyskanie Adama Gyurcso spowodowało, że Pogoń wzbogaciła się o kolejnego skrzydłowego. Jest ich w drużynie już całkiem sporo i jest bardzo prawdopodobne, że jeszcze podczas obecnego okienka transferowego nastąpią kolejne ruchy kadrowe, ale tym razem w drugą stronę.

W czerwcu kończą się umowy kontraktowe dwóm piłkarzom: Patrykowi Małeckiemu i Takuyi Murayamie. Obaj jesienią rozczarowali. Ten pierwszy zdobył jednego gola (jedyny jego gol w Pogoni w ciągu dwuletniego pobytu w Szczecinie), a ten drugi żadnego. Wiosną ubiegłego roku obaj leczyli kontuzję i  nie uzyskali formy, jakiej po nich oczekiwano.

Zobacz Patryka Małeckiego w akcji mało piłkarskiej:

Ten pierwszy rozegrał jesienią jeden mecz w pełnym wymiarze czasowym, a ten drugi żadnego. Obaj przegrali rywalizację na boku pomocy z 17 letnim juniorem Marcinem Listkowskim - nominalnym napastnikiem, co nie wystawia im dobrej opinii.

Zarówno Murayama, jak i Małecki rozpoczną przygotowania z pierwszym zespołem. Nikt w klubie nie zamierza odsyłać ich do zespołu rezerw, ale nie ma żadnych wątpliwości, że ich dni w klubie są już policzone.

Pogoń zrobiła już co chciała

Pogoń mocno i usilnie zabiegała o podpisanie nowych umów i przedłużenie starych z tymi piłkarzami, na których jej bardzo zależało. Umowy w czerwcu tego roku kończyły się też Rafałowi Murawskiemu i Dawidowi Kudle. Obaj nowe kontrakty parafowali jeszcze w starym roku. Od nowego mogli bowiem podpisać umowy z wybranym przez siebie klubami. Pogoń nie chciała czekać do 1 stycznia i uprzedziła konkurencję.

Od nowego roku szczeciński klub mógł podpisać kontrakt z dowolnym piłkarzem obcego klubu, któremu 30 czerwca kończy się umowa. Takim graczem był Kamil Drygas, z którym Pogoń związała się już 2 stycznia. 5 stycznia natomiast poinformowała o kontrakcie z reprezentantem Węgier.

Przegrany zakład

O tym, że uda się zakontraktować Kamila Drygasa nie wierzył nawet Czesław Michniewicz. Założył się nawet o to z dyrektorem sportowym Maciejem Stolarczykiem i zakład przegrał. Przegrał go z radością dodajmy i był zmuszony sprezentować dyrektorowi dobry trunek. 

Terminy podpisania umów ewidentnie świadczą o tym, że wszystkie kadrowe posunięcia były przemyślane i przygotowane dużo wcześniej. W tych planach ewidentnie zabrakło miejsca dla Murayamy i Małeckiego.

Ten pierwszy grał w Pogoni przez trzy sezony. W przeszłości było zaledwie trzech innych obcokrajowców, którzy rozegrali od Japończyka więcej spotkań w Pogoni w ekstraklasie, lub na jej zapleczu (Akahoshi, Andradina, Julcimar).

Piłkarze są świadomi

Zarówno Murayama, jak i Małecki są świadomi, że Pogoń nie chce przedłużyć z nimi kontraktów i są zmuszeni rozpocząć poszukiwania nowych miejsc pracy. Sprowadzeniem tego drugiego zainteresowana jest Wisła.

Krakowski klub boryka się z dużymi problemami finansowymi i organizacyjnymi i raczej będzie pozbywać się swoich najlepszych piłkarzy. Małecki swoje najlepsze sezony rozgrywał właśnie w Wiśle, ale było to bardzo dawno temu.

Zobacz gole i asysty w wykonaniu Tajuyi Murayamy sprzed dwóch sezonów, kiedy prezentował najwyższą formę:

Wisła jest skłonna zaproponować swojemu byłemu piłkarzowi kontrakt, ale na pewno nie tak wysoki, jaki zawodnik miał w Szczecinie, gdzie nieoficjalnie zarabiał 50 tys. zł miesięcznie.

Wisła nie zamierza też wykupywać piłkarza z Pogoni. Chce go pozyskać, ale tylko wtedy, gdy ten rozwiąże obowiązującą jeszcze do 30 czerwca umowę z Pogonią.

Dokładnie taka sama sytuacja była dwa lata temu, kiedy Małecki opuszczał Wisłę i przenosił się do Szczecina. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy