Piątek, 19 lipca 2024 r.

Piłka nożna. Polickie karne

Data publikacji: 01 marca 2022 r. 15:18
Ostatnia aktualizacja: 01 marca 2022 r. 15:50
Mecz Chemika z Hutnikiem w regulaminowym czasie zakończył się bezbramkowym remisem. Fot. Ariel Szydłowski Fotografia Sportowa

W miniony weekend rozegrana została szósta runda spotkań piłkarskich zachodniopomorskiego Pucharu Polski. Odbyło się dwanaście spotkań, trzy mecze przełożone zostały na następny weekend, a mający już jesienią ubiegłego roku ogromne problemy Pomorzanin Nowogard wycofał się z rozgrywek.

W Gryfinie Dąb pewnie pokonał Odrę 6:0. Już do przerwy zespół z Dębna prowadził trzema bramkami. Po dwa trafienia w tym spotkaniu zaliczyli: Wojciech Wiśniewski i Krzysztof Filipowicz.

Wyrównany mecz oglądaliśmy w Policach, gdzie obydwie ekipy miały swoje szanse, ale dobrze bronili młodzi bramkarze obu zespołów. Hutnik strzelił nawet gola, ale ze spalonego, a pod koniec meczu nie wykorzystał rzutu karnego.

Stargardzka młodzież dzielnie stawiała opór Flocie, ale jednak straciła bramkę do przerwy. W drugiej połowie wyspiarze podwyższyli rezultat spotkania. Goście ze Świnoujścia mieli jeszcze dwie poprzeczki - po strzałach Pawła Iskry i Krystiana Pedy. Niejako planowa była wygrana „dorosłej" Iny z juniorami starszymi SALOS-u Szczecin. Bramki dla zespołu z Goleniowa strzelili: Tomasz Borucki i Marcin Mojsiewicz.

Wyniki szczecińskie: Arkonia Szczecin - Błękitni Stargard 2:3, Pomorzanin Nowogard - Vineta Wolin 0:3 vo, Odra Chojna - Dąb Dębno 0:6, Chemik Police - Hutnik Szczecin 0:0 karne 9:8, Błękitni II Stargard - Flota Świnoujście 0:3, SALOS Szczecin - Ina Goleniów 0:2, Świt Skolwin - Kluczevia Stargard 6.03, Iskra Golczewo - Pogoń II Szczecin 5.03

Wyniki koszalińskie: Sława Sławno - GKS Manowo 1:3, Gwardia Koszalin - Rasel Dygowo 0:4, Wiekowianka Wiekowo - Olimp Gościno 0:4, KS Skibno - Astra Ustronie Morskie 0:4, Zefir Wyszewo - MKP Szczecinek 4:2, Kotwica II Kołobrzeg - Orzeł Wałcz 1:3, Płomień Myślino - Sokół Karlino 2:5, Bałtyk Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 05.03 . ©℗