Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Pogoń zagra w Płocku z Wisłą

Data publikacji: 15 października 2021 r. 19:10
Ostatnia aktualizacja: 15 października 2021 r. 19:18
Ostatni mecz Pogoni z Wisłą Płock odbył się w kwietniu na Twardowskiego, jeszcze przy pustych trybunach, a portowcy wygrali wówczas 2:0. Fot. Ryszard PAKIESER

Po przerwie spowodowanej meczami reprezentacji narodowej, podczas tego weekendu piłkarze PKO BP Ekstraklasy powracają na ligowe stadiony, a Pogoń Szczecin w niedzielę o godz. 12.30 w Płocku zagra z tamtejszą Wisłą, na stadionie, który podobnie jak nasz na Twardowskiego, także jest w trakcie gruntownej przebudowy.

Po serii remisów Pogoń wygrała dwa ostatnie mecze i awansowała na III miejsce w tabeli, co kibiców napełniło optymizmem, a przerwa powinna także sprzyjać portowcom, gdyż wielu z nich trapiły mniej lub bardziej drobne urazy czy poważniejsze kontuzje.

Piłkarze powołani do różnych reprezentacji powrócili już do Szczecina. W tej grupie są przedstawiciele seniorskich kadr: Kacper Kozłowski (choć jest jeszcze juniorem) i Luka Zahović, a także piłkarze młodszych kategorii wiekowych: Maciej Żurawski, Mariusz Fornalczyk oraz Mateusz Łęgowski.

Po czterech dniach wolnych od treningów i krótkim urlopie podarowanym przez trenera Kostę Runjaica, portowcy powrócili do pracy, a na bezpośrednie przygotowania do pojedynku z nafciarzami niemiecki szkoleniowiec przeznaczył pięć dni.

Zespół Pogoni trenował w grodzie Gryfa od wtorku i zgodnie z planem ma to czynić do piątku. W środę przeprowadzono dodatkowy poranny trening na siłowni. W sobotę piłkarze wraz ze sztabem wylatują samolotem na mecz do Płocka, a przedmeczowy, ostatni trening w tym tygodniu, odbędzie się już w mieście naszego niedzielnego rywala. (mij)