Środa, 24 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Pogoń wygrywa, czyli podium mamy, na mistrza czekamy!

Data publikacji: 20 kwietnia 2021 r. 21:05
Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia 2021 r. 13:53

PKO BP Ekstraklasa piłkarska: Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:0 (1:0); 1:0 Rafał Kurzawa (20).

Pogoń: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Konstantinos Triantafyllopoulos, Mariusz Malec, Luis Mata - Michał Kucharczyk, Kacper Kozłowski (70 Kacper Smoliński), Damian Dąbrowski, Sebastian Kowalczyk (89 Adam Frączczak), Rafał Kurzawa (78 Kamil Drygas) - Luka Zahović 70 Tomas Podstawski)

Górnik: Martin Chudy -Przemysław Wiśniewski, Adrian Gryszkiewicz, Aleksander Paluszek - Erik Janza, Daniel Ściślak (80 Alex Sobczyk), Bartosz Nowak, Roman Prochazka (61 Krzysztof Kubica), Dariusz Pawłowski (80 Michał Rostkowski) - Jesus Jimenez, Richmond Boakye (55 Piotr Krawczyk)

Żółte kartki: Kowalczyk, Kozłowski - Prochazka, Janża, Nowak, Sobczyk, Paluszek. Sędziował Zbigniew Dobrynin z Łodzi. Mecz bez udziału publiczności.

Pogoń pokonała Górnika po golu na wagę kompletu punktów zdobytego przez byłego piłkarza drużyny z Zabrza Rafała Kurzawę, a było to już 15. zwycięstwo portowców w tym sezonie i dzięki temu nasz zespół zmniejszył dystans do liderującej Legii Warszawa, która jutro zagra z Piastem w Gliwicach.

Początek spotkania należał do zabrzan i już w 4 minucie Bartosz Nowak sprawdził Dantego Stipicę. Później gospodarze przejęli inicjatywę i w 13 minucie po dobrej centrze Kurzawy, Michał Kucharczyk główkował za mało precyzyjnie. Kolejną wrzutkę Kurzawy do Kucharczyka przechwycił bramkarz Martin Chudy. W 20 minucie nasi skrzydłowi zamienili się rolami (w czasie meczu zmieniali się też pozycjami) i po centrze Kucharczyka, Kurzawa strzałem z pierwszej piłki z pola karnego zdobył gola. W 27 minucie po rzucie rożnym obok słupka główkował Jakub Bartkowski. Górnicy mieli szansę na remis w 34 minucie, gdy Daniel Ściślak trafił wprost w Stipicę, a minutę później nasz bramkarz ponownie udanie interweniował. W 36 minucie świetne podanie otrzymał Kucharczyk wychodząc sam na sam z bramkarzem, ale Chudy skutecznie interweniował przed polem karnym.

Po zmianie stron w 59 minucie groźnie strzelał Kurzawa, a chwilę później niebezpiecznie centrował Kacper Kozłowski. Po kwadransie inicjatywę przejęli górnicy i szczecinianie dwukrotnie ratowali Stipicę blokują mocne strzały zabrzan. Trener Kosta Runjaic widząc niepokojący rozwój wydarzeń, dokonał trzech wybitnie defensywnych zmian, co uspokoiło grę portowców. W 78 minucie mogło być 2:0, gdy po rzucie rożnym Kamil Drygas minimalnie przestrzelił po uderzeniu głową. W 90 minucie groźnie strzelał Podstawski, ale wynik już się nie zmienił i Pogoń odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu.©℗