Środa, 17 lipca 2024 r.

Piłka nożna. Pogoń traci podium w Zabrzu

Data publikacji: 20 maja 2023 r. 19:53
Ostatnia aktualizacja: 21 maja 2023 r. 16:59

Piątkowe zwycięstwo Lecha nad Korona w Kielcach sprawiło, że Pogoń, aby utrzymać trzecią pozycję w tabeli musiała wygrać w sobotę w Zabrzu. Górnik nie okazał się jednak gościnny i nie pozwolił Pogoni zdobyć nawet punktu. Tym samym Pogoń na kolejkę przed końcem sezonu spadła na czwarte miejsce i ma punkt straty do Lecha.

Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 2:1 (0:0); 1:0 Włodarczyk (78, karny), 1:1 Almqvist (83), 2:1 Podolski (90)

Pogoń: Stipica - Wahlqvist (60. Stolarski), Zech, Malec, Koutris - Dąbrowski, Łęgowski (46. Kurzawa), Gorgon (80. Wędrychowski), Bichakhchyan (60. Kowalczyk),  Grosicki - Zahović (69. Almqvist).

W pierwszej połowie oba zespołu grały wysoką defensywą i niewiele było miejsca oraz okazji do stwarzania sytuacji podbramkowych. Przez dłuższy czas kibice nie zobaczyli żadnego celnego strzału, ani dogodnej sytuacji. Dopiero w samej końcówce tej części obie drużyny miały wymarzone okazje do zdobycia bramek. Najpierw efektowną akcję prawą stroną przeprowadził Biczachczjan. Jego dogranie na pole karne wprost pod nogi Zahovicia skierował Koutris. Słoweński napastnik z kilku metrów strzelił jednak wprost w bramkarza Bielicę. W odpowiedzi Podolski wypuścił Yokotę. Japończyk wpadł w pole karne Pogoni, ale jego strzał intuicyjnie zablokował Malec.

Druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Błyskotliwe akcje z obu stron sprawiły, że mecz nabrał rumieńców. Najpierw szybką akcje Górnika strzałem zakończył Podolski. W odpowiedzi, po odbiorze Gorgona uderzenie Biczachczjana z trudem obronił bramkarz Górnika. Pogoń miała z minuty na minutę coraz większą przewagę. Po dośrodkowaniu Dąbrowskiego groźnie strzelał głową Zahović. Jeszcze lepszą okazję, po akcji Grosickiego miał kilka minut później Gorgon, ale jego starzał zablokowali obrońcy. Sporo zamętu siały rożne egzekwowane przez Kurzawę, ale kolejnej okazji nie wykorzystał Gorgon. Po chwili kontrę Górnika zakończył strzałem do siatki Podolski, ale sędziowie nie mieli wątpliwości, że był na pozycji spalonej.

Efektowny sprint wprowadzonego w II połowie Almqvista w ostatniej chwili zablokował Bergstrom. Górnik odpowiedział akcją prawym skrzydłem. Po dośrodkowaniu Sekulicia w poprzeczkę strzelił Podolski. Uderzenia gwiazdy Górnika ręką dotknął Stolarski, co sędziowie po analizie VAR zakwalifikowali na rzut karny. Włodarczyk wykorzystał jedenastkę i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Pogoń szybko odpowiedział wzorcową kontrą trzech wprowadzonych po przerwie graczy. Piłkę wyprowadził Wędrychowski, a do wbiegającego Almqvista podawał Kowalczyk. Szwed okazji nie zaprzepaścił. Pogoń w końcówce zaatakowała z jeszcze większą determinacja, ale równocześnie za bardzo się otworzyła. Górnik bezlitośnie to wykorzystał. Do wygranej poprowadził drużynę z Zabrza Podolski. Po pierwszej kontrze jego strzał trafił jeszcze w poprzeczkę, ale w kolejnej reprezentant Niemiec trafił już do siatki Stipicy

Bramkarz Pogoni w ostatnich akcjach doliczonego czasu gry ruszył na pole karne, aby wspomóc portowców w ofensywie i po rzucie rożnym Grosickiego głową mógł zdobyć bramkę. Bielica był jednak na posterunku i obronił strzał bramkarza Pogoni. Tym samym Górnik wygrał szósty z rzędu mecz w lidze, przerywając równocześnie serię dziewięciu spotkań bez porażki Pogoni.

(woj)

Ryba
2023-05-21 19:54:43
Właśnie dlatego nie oglądam meczy piłkarskich bo pomimo technologii i varu oraz telewizji sędzia Kwiatkowski doznał uszkodzenia nerwu wzroku a najgorszy sędzia ligi od kilku lat pan stefanski chyba był ślepy do konca gdyż nie zauważył na 55 powtórkach jak Japończyk z kolega wycięli równo z trawa Wedrychowskiego. A teraz na antenie canal + sedzia próbuje wymyślać jakieś bzdury. Trzeba było aby górnik wygrał to można było oddać walkower i tyle
Kibic2
2023-05-21 19:10:40
Prezes pójdzie do miasta po 4 mln. Trzeba grać cały sezon to nie będzie problemu. Tylko po co. Nikomu nie potrzebne gry w pucharach. Dodrukuje się akcji. Jak czytam wypowiedzi trenera to nóż w kieszeni się otwiera. Wszystko wie tylko mu nie wychodzi.
Wiking
2023-05-21 16:49:20
Kwiatkowski stary drukarz!!!Niestety Gustafsson jako trener niesprawdził się,jak i równięż jego nowi gracze.Bartkowski i Drygas nie gorsi od tego nowego zaciągu.Potrzebny dobry trener na dziś,żeby marzyć o lepszym miejscu!!!!
Przekręt za 4 mln.
2023-05-21 12:27:54
Pogoń straciła 4 mln zł. Dlaczego sędzia nie podbiegł do monitora , aby obejrzeć faul na polu karnym na Wędrychowskim ? Panie prezesie Mroczek, panie Adamczuk dosyć chowania głowy w piasek. Trzeba głośno krzyczeć , aby wszyscy usłyszeli. To jednak strata 4 baniek. Ciekawe , kto zarobił kasę u buka na tym , że Pogoń nie wygrała. Jakie są powiązania rodzinne sędziego z Poznaniem ?
Do@Robert
2023-05-21 12:24:42
Całkowicie się z Tobą zgadzam. Masz rację , trzeba grać cały sezon i zbierać punkty a nie liczyć na innych. Pogoń z tym składem personalnym ( bez rasowego środkowego napastnika) osiągnęła maksimum. Pan prezes może sobie powiedzieć były 4 mln i nie ma. MOŻE TO GO W KOŃCU CZEGOŚ NAUCZY.
Do kibic Górnika Z
2023-05-21 11:43:10
Mariusz Kuras gdy Pogoń była w czarnej ... trenował naszych prawie że za darmo. Gdy Pogoń odradzała się na nowo wielu byłych piłkarzy Portowców pomagało. Olo i Ława miało znaczny wpływ na boisku w odrodzenie Pogoni. Mam wymieniać dalej.
Czy to tylko błąd ?
2023-05-21 11:40:57
Tuż przed końcem meczu przy stanie 1-1 Wędrychowski był faulowany na polu karnym. Sędzia główny i sędzia var nie podyktowali ewidentnego karnego. Ukradziono zwycięstwo Pogoni. Ktoś niżej napisał, że to był błąd sędziego. No właśnie, czy to był błąd , czy może jego świadoma decyzja, bo Lech zarobi na tym 4 miliony więcej za trzecie miejsce w tabeli. Realizatorzy z Canal+ też dziwnie nie pokazywali powtórek tego zdarzenia. Gdyby skrzywdzono Legię byłoby setki powtórek.
itd
2023-05-21 10:26:50
Czwarte miejsce to itak sukces gdyz kolejny sezon gramy z slabiutkim Zahovicem jako srodkowym napastnikiem.Grosicki tez coraz slabszy i po dwudziestu minutach oddycha rekawami.
@Robert
2023-05-21 10:12:11
Jakby wcześniej nie "oddali " kilku meczy to teraz nawet sędzia by nam nie przeszkadzał . Chcąc mieć medal trzeba mieć punkty na 3 kolejki przed końcem a nie liczyć , że jakoś się uda
Robert
2023-05-21 09:01:13
W tytule artykułu powinno być "Pogoń traci podium w Zabrzu przez błąd sędziego." Stefański oddaj nasze 4 miliony i brązowy medal.
Kibic Górnika Z
2023-05-21 07:52:04
Bo piłkę kopaną powinno mieć się w głowie i sercu a nie w kieszeni. Trener Górnika to ich były piłkarz, jak kiedyś Nawałka lub inni trenerzy. Nie obraził się i wrócił bo Górnik był w czarnej dupie kilka tygodni temu i poprowadził ich w górę tabeli. Lukas Podolski załatwił 1.000 darmowych wejściówek na ten mecz dla mieszkańców Gliwic skąd pochodzi bo tam na Śląsku mecze Górnika to święto. A ile i kto coś z kopaczy Pogoni zrobił dla swoich kibiców?.
Mały
2023-05-21 03:52:32
Pogoń dobrze grała , chłopaki się starali od 13lat nie mogą zdobyć terenu . Ciągle jakieś pretensje , uważam że jesteśmy na dzisiaj czwartą siłą ligi , gramy w pucharach to jest ważne.Co mają powiedzieć kibice Lechii czy Śląska.Nie zawsze się wygrywa chociaż dzisiaj sędziowie okradli Pogoń z remisu.
X
2023-05-20 22:56:26
Trudno, ale niema co narzekać,oby tylko utrzymali taki poziom gry a będzie dobrze
Ale wy się ciskacie
2023-05-20 22:56:24
Ile wy macie lat? Piłkarski poker trwa, zmienia sie styl i stawki ale nie istota sprawy.
kasa
2023-05-20 22:12:18
Dzisiaj Grosik w polu karnym kopał byle kopnąć i zawsze trafiał w obrońcę. A ilość strat miażdży. Miasto musi im wybudować centrum odnowy za 100 mln i publiczny prywatny szpital, bo stadion za 400 mln to za mało żeby mogli wygrywać
mecz
2023-05-20 22:00:10
wydrukowano
Kibic2
2023-05-20 21:42:10
Podolski to były członek drużyny Niemiec a Grosicki (kawałek meczu w narodowej) jak porównywać te drużyny?
Gość
2023-05-20 21:29:18
Widzicie różnice Podolski to mistrz świata a Grosicki to facet co grał na mistrzostwach świata jehehheh ale frajerzy z pogoni
Kibic2
2023-05-20 21:28:22
Pogoń to jedna z drużyn w lidze która straciła najwięcej bramek. Cóż super trener tego nie widzi. Jak długo jeszcze.
Kibic od wieków
2023-05-20 20:59:31
Pogoń tym wynikiem definitywnie ( bo Lech myśli troszkę innymi kategoriami i swoje z Jagą zgarnie ) pozbawiła się podium.Uzyskała wynik gorszy od poprzedniego.Gra w "pucharach" to na otarcie łez tak naprawdę gwóźdź do trumny.Dzisiaj trener kolejny raz nie trafił ze składem i taktyką.Co robi Zahović w pierwszym składzie-? Jest asystą,bez wyrazu,bez formy i kompletnie nieprzydatny.Pogoń miała swoje"100",ale cóż-chłopcy chcą do bramki wjechać a nie strzelać.Koniec sezonu-nareszcie.Był słaby
Podziękowania
2023-05-20 20:58:37
Kibic Lecha Poznań dziękuję Górnikowi Zabrze za dobrą grę.
Ważna przegrana.
2023-05-20 20:56:46
Od kilku lat Pogoń przegrywa ważne mecze. Dwa lata temu byli wiceliderem , stracili cztery gole z Legią i odpadli z walki o tytuł. W lutym rok temu Portowcy byli liderem z wielką szansą na mistrza i wtedy przegrali u siebie trzy ważne mecze z Lechem, Rakowem i Płockiem. Koszmar. Dzisiaj przegrali brąz i kilka milionów złotych za 3 miejsce. Trener Gustafsson debiutuje w Polsce i jest traktowany ulgowo. W następnym sezonie będzie inaczej. Kibice dopilnują.
Buła
2023-05-20 20:50:45
Ile milionów wydajemy na tych kopaczy
ciecin
2023-05-20 20:42:20
Jak grali tak ugrali. Fatalna 1 połowa a potem głupie straty piłki i kontry. Mogło być nawet 4:1
Stefan
2023-05-20 20:36:40
Były cztery banki na murawie, Pogoń się nie schyliła,teraz Krzysiek będzie musiał dać Rzenada!!!
2023-05-20 20:13:09
Podolski podpisał kontrakt w Górniku jeszcze na dwa lata. Gdyby tak jeszcze Rafał wrócił do Górnika.
Kibic2
2023-05-20 20:12:22
No cóż proza życia. Można było spodziewać takiego wyniku po meczu z Miedzią. Nikomu nie chce się grać. Ktoś jeszcze wieży w sukcesy w pucharach ?