poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pogoń sprzedała Akahoshiego

Piłka nożna. Pogoń sprzedała Akahoshiego

Piłka nożna. Pogoń sprzedała Akahoshiego
Data publikacji: 2017-01-06 17:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-07 09:18
Wywietleń: 1992 196069

Takafumi Akahoshi podpisał kontrakt z tajskim klubem Ratchaburi FC. Przez swój nowy klub został z Pogoni Szczecin wykupiony. Taką informację przekazał nam jego agent, Tomasz Drankowski.

Kwota transferu pozostaje na razie tajemnicą. Japończykowi do zakończenia umowy pozostało pół roku, nie mogła to być zatem duża suma. Akahoshi ze swoim nowym klubem podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny sezon. W Tajlandii gra się systemem wiosna-jesień.

Takafumi Akahoshi na pewno przeszedł do historii szczecińskiego klubu. Rozegrał 156 ligowych meczów – najwięcej spośród wszystkich obcokrajowców grających kiedykolwiek w barwach szczecińskiego klubu. Na poziomie ekstraklasy zagrał w barwach Pogoni 115 razy. Spośród obcokrajowców tylko on i Edi Andradina zagrali dla Pogoni na poziomie ekstraklasy powyżej 100 spotkań.

Akahoshi jest też jednym z najskuteczniejszych piłkarzy w historii Pogoni biorąc pod uwagę obcokrajowców. Na poziomie ekstraklasy i jej zaplecza zdobył 20 goli (14 w ekstraklasie). Więcej ma na swoim koncie tylko Edi Andradina.

O 30-letnim Japończyku mówiło się w kontekście zakończonej rundy jesiennej, że rozczarował. Mimo postawy słabszej, niż się spodziewano, był w drugiej części sezonu podstawowym graczem w ekipie trenera Moskala. Skoro zatem grał w podstawowym składzie, to znaczy, że w drużynie nie było lepszego. Na dziś można zatem określić, że transfer do Tajlandii, to osłabienie Pogoni. Można się jednak spodziewać, że klub pozyska na jego miejsce innego piłkarza. (par)

Komentarze

Też menago
Kwota była taka aby zwrócił się Pogoni koszt nowego nabytku do Pogoni 600 Tyś EU Ot cała tajemnica.
2017-01-07 09:17:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”