Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Pogoń rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu [GALERIA]

Data publikacji: 2019-06-16 16:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-16 20:13
Piłka nożna. Pogoń rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu
 

Od badań rozpoczęli w sobotę przygotowania do nowego sezonu piłkarze Pogoni. W niedzielę po południu pod okiem trenera Kosta Runjaca zespół przeprowadził pierwsze zajęcia na boisku. Uczestniczyło w nich 27 piłkarzy.

Podczas badań zawodnicy poddawani zostali kontroli internistycznej, a także serii testów funkcjonalnych i siłowych pod okiem sztabu medycznego. Jako pierwszy testom poddał się nowy zawodnik Pogoni Benedikt Zech. Badania trwały do późnych godzin popołudniowych.

W niedzielę Pogoń odbyła pierwszy po przerwie urlopowej trening. Zaplanowane na godz. 14.30 zajęcia rozpoczęły się z opóźnieniem, ale nie odstraszyło to najwierniejszych kibiców szczecińskiej drużyny, którzy przyszli na trybuny bocznego boisku przy ul. Twardowskiego, śledzić początek przygotować. Uczestniczyli w nich czterej zakontraktowani już nowi zawodnicy - wspomniany wcześniej Benedikt Zech, bramkarz Dante Stipica i grecki obrońca Konstantinos Triantafyllopoulos. Jego rodak napastnik Michalis Manias pracował indywidualnie z fizjoterapeutami. Z pierwszym zespołem trenowali także wracający z wypożyczeń Marcin Listkowski, Damian Pawłowski oraz Mateusz Bochnak. Ten pierwszy miał wyjątkowy sezon, bo z Rakowem Częstochowa wywalczył awans do ekstraklasy. Z Pogonią okres przygotowawczy przepracuje także kilku innych młodych zawodników. To wszystko przez regulaminowe zmiany w ekstraklasie. Szkoleniowcy wszystkich ekip muszą w swoich planach brać pod uwagę obowiązek gry co najmniej jednego piłkarza o statusie młodzieżowca (urodzony w 1998 roku lub wcześniej) od pierwszego do ostatniego gwizdka. Pogoń nie będzie miała raczej problemów z młodzieżowcami, bo oprócz wspomnianej trójki wracającej z wypożyczeń w klubie są Kacper Kozłowski i Maciej Żurawski. Ponadto Pogoń ma spełniających kryteria młodzieżowca Sebastiana Kowalczyka, Jakuba Bursztyna, Marcela Wędrychowskiego, Huberta Turskiego i bramkarza Nikodema Sujeckiego. Poza wspomnianymi piłkarzami w pierwszych zajęciach wzięli udział: bramkarz Jędrzej Grobelny, obrońcy Jakub Bartkowski, Hubert Matynia, Ricardo Nunes, Hubert Sadowski, David Stec, pomocnicy Kamil Drygas, Iker Guarrotxena, Santeri Hostikka, Zvonimir Kozulj, Tomas Podstawski, Kacper Smoliński oraz napastnicy Soufian Benyamina i Adam Frączczak.

W Szczecinie Pogoń będzie trenować do 25 czerwca, a następnie wyjedzie na zgrupowanie do Gniewina. W środę w Policach portowcy rozegrają pierwszy przedsezonowy sparring z wracającym do III ligi Chemikiem. W planach gier kontrolnych są w najbliższych tygodniach meczy z Olympiakos Pireus, Hapoel Beer Szewa i Vitesse Arnhem.

Inauguracją sezonu w ekstraklasie będzie dla Pogoni wyjazdowy pojedynek z Legią Warszawa zaplanowany 21 lipca. ©℗

(woj)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Trt
2019-06-16 18:39:33
Dexter ty tępaku co ty robisz? Pewnie pisior i z 500+ żyjesz
dexter
2019-06-16 17:34:53
te nieudaczniki niech przestaną obciążać podatników. zbieranina darmozjadów

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ