Piłka nożna. Pogoń przegrała z outsiderem

Data publikacji: 25 kwietnia 2021 r. 17:29
Ostatnia aktualizacja: 28 kwietnia 2021 r. 13:45

PKO BP Ekstraklasa: Stal Mielec - Pogoń Szczecin 1:0 (1:0); 1:0 Marcin Flis (22).

Stal: Rafał Strączek - Albin Granlund (56 Robert Dadok), Jonathan de Amo, Bożidar Czorbadżijski, Marcin Flis, Krystian Getinger - Maciej Urbańczyk, Mateusz Matras (79 Andreja Prokić), Grzegorz Tomasiewicz - Maciej Domański (65 Aleksandyr Kolew), Petteri Forsell (56 Mateusz Mak)

Pogoń: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Kóstas Triantafyllópoulos, Mariusz Malec, Luís Mata (85 Santeri Hostikka) - Michał Kucharczyk, Damian Dąbrowski (87 Tomás Podstawski), Kamil Drygas, Rafał Kurzawa (85 Mariusz Fornalczyk), Sebastian Kowalczyk (46 Luka Zahovič) - Adrian Benedyczak (81 Kacper Smoliński)

Żółte kartki: de Amo, Flis, Dadok - Drygas. Sędziował: Paweł Gil (Lublin). Mecz bez udziału publiczności.

Portowcy, pewni już miejsca na podium po remisie Zagłębia Lubin z Piastem Gliwice, rozpoczęli mecz chyba nieco zdekoncentrowani, jakby lekceważąc rywala, dość nonszalancko wychodząc spod pressingu. A kara spotkała ich po dalekim wrzucie z autu Forsella w pole karne, po którym Flis zdobył bramkę.

Potrzeba było niespełna pół godziny gry, bo Pogoń przystąpiła do frontalnych ataków. W 31 minucie Strączek z najwyższym trudem obronił strzał Drygasa po podaniu Kowalczyka. Później z bliska sytuacje strzeleckie mieli Kucharczyk i Benedyczak, ale rywale zdołali ich blokować. W 38 minucie po dośrodkowaniu Triantafyllópoulos główkował obok słupka. Tuż przed końcem pierwszej połowy Drygas dokładnie zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Kowalczyka, ale jeden z mielczan zatrzymał piłkę ręką, za co ukarany został żółtą kartką, choć szczecinianie sugerowali sędziemu inny kolor. W doliczonym czasie po rzucie rożnym Malec z bliska trafił w Forsella.

Po przerwie w 48 minucie po wrzucie z autu Kucharczyka w pole karne, Drygas źle trafił w piłkę, a Zahović nie trafił w bramkę. Dziesięć minut później Kucharczyk strzelił gola po podaniu Benedyczaka, ale ten drugi był wcześniej na spalonym. W 67 minucie Stipica obronił groźny strzał Getingera, a w odpowiedzie Triantafyllópoulos strzelił obok bramki. W 77 minucie Strączek obronił strzał z bliska kucharczyka. W 83 minucie w bramkowej sytuacji Kucharczyk minął się z piłką. W doliczonym czasie mielecki bramkarz obronił główkę Podstawskiego.

Przez większą część meczu Pogoń była w posiadaniu piłki i atakowała, długimi fragmentami wręcz zamykając defensywnie grającą Stal na jej polu karnym, ale nie przekładało się to na okazje strzeleckie oraz strzały szczecinian. Walczący z determinacją o utrzymanie gospodarze szybko i szczęśliwie objęli prowadzenie i zdołali je utrzymać do końca. ©℗ (mij)

kibic
2021-04-28 13:40:27
JESTEM KIBICEM POGONI JUŻ OD TAMTEGO WIEKU.Nie chcę krytykować, ale ta drużyna ma grać w pucharach?.Aby nie przynieść hańby niech gra, ale o puchar sołectwa KOZIEJ WÓLKI!.
@Piotrek S.
2021-04-28 12:18:13
No ale wychodzi, że debilem właśnie jesteś ty pasjonując się teatrem z ustawianymi meczami.
Piotrek S.
2021-04-27 09:26:45
Coś niewyobrażalnego to ton jaki przebija z większości komentarzy "szczecinian"? Społeczeństwo frustratów czy po prostu debili?? Pogoń ma szansę po 20 latach na kolejne wicemistrzostwo Polski, prezentuje w większości meczów futbol dojrzały (wg. ekspertów Piłki Nożnej najciekawszy w całym kraju), a Państwa stać tylko na sarkazm i obrażanie? Fakt, że w wielu aspektach daleko do doskonałości. Też nie podobało mi się, że Kozluj i Spiridonowić musieli odejść, bo naprawdę dawali dużo w ofensywie.
Bez napastników.
2021-04-26 08:18:09
Przed sezonem Legia Warszawa sprowadziła "za grosze" zawodnika z drugiej hiszpańskiej , gdzie był rezerwowym. To Czech Tomas Pekhart. Dziś ma na koncie 22 gole. Strzelił kilkanaście goli decydujących o zwycięstwie. Zapewnił Legii mistrzostwo Polski. A w Pogoni. Dramat z napastnikami. Zahovic zawiódł , Benedyczak za słaby na ekstraklasę , Frączczak to już emeryt. O Maniasie i Cibickim nie wspomnę. Zła selekcja , panie dyrektorze Adamczuk.
kenzo
2021-04-26 07:53:01
Czy aż tak brakuje pomysłu wiedzieli że stal będzie się broniła i tylko kontra ,a tu masz obrona jedna z lepszych w lidze a tu takie błędy . Strach było patrzeć co czasami się pod bramką działo . Moim zdaniem brak pomysłu tylko kiwanie ,przetrzymywanie za długo zamiast rozgrywać szybkimi bokami to tylko lewa strona .Trenerze wprowadż szybką piłkę. A nie kiwanie bo tak wychodzą braki no i znowu brak rasowego napastnika daje znać.
400 mln.!!!!
2021-04-26 07:10:41
Zróbcie im dodatkowy stadion, za następne 400mln.mistrzowie dna. i sennych stref !!! A tak.sie wszyscy kibole podniecali, że już, już, prawie. Wychodzi jak zwylke. Szkoda publicznych, zmarnowanych pieniedzy, na kopaninę i prezesików oraz tzw.dzialaczy w drogich furach . Dno, i muł!!!!
Par 37
2021-04-25 21:14:05
SZMACIARZE!!!!
@ a ja się dziwię
2021-04-25 21:12:33
Nikt Ciebie nie zmusza do pójścia na mecz. Prawdziwy kibic jest ze swoją drużyną zawsze bez względu na wynik. A Ty sezonowy kibicu ( a ja się dziwię ) możesz sobie chodzi c na mecze. Nikt za takimi jak Ty płakać nie będzie.
Zdzich
2021-04-25 20:48:13
I to jest drużyna, która będzie występowała w pucharach. Śmiech na sali. Niech UEFA stworzy jeszcze jakąś ligę ogórkową, akurat dla polskich drużyn.
polo
2021-04-25 20:43:12
Ale mamy miejsce na pudle. HURRA! A teraz czekamy, aż "ogoli" nas w pucharach jakaś "potęga" z Armeni lub Luksemburga. Pogoń jest najlepszym przykładem, że tym syfem zwanym szumnie ekstraklasą nikt normalny się nie powinien się interesować. Tylko tryglodyci z golęcinów i innych stołczynów będą z dumą bełkotać POOOOGOOOŃ. Dno i wodorosty. A ci piłkarzyki - nieroby powinni płacić tym jołopom, którzy będą chcieli ich oglądać. Ale nie. Oni tną super kasę i z was de_ile się śmieją.
A ja dziwię sie
2021-04-25 20:06:21
Kibicom. Powinni olać równym sikiem i nawet jeżeli otworzą stadiony poprostu nie kupić ani jednego biletu na stadion przy Twardowskiego w przyszłym sezonie. Z taką grą do Europy ? Śmiechu warte.
Obser
2021-04-25 18:51:24
Pogon ptzegrala ale ktos wygral w pilkarskich zakladach stawiajac na stal bo trzecie miejsce zapewnione przypadek?
Kibic
2021-04-25 18:34:02
A teraz ,panie dyrektorze sportowy,prosze przeprowadzic sie do PYRZYC. Z taka gra na europejskie stadiony nie wypada.Panowie kopacze mamy was dosyc! SPADAJCIE 111
kibic od wieków
2021-04-25 18:26:30
Meczem z Legią przegrali walkę o mistrza,dzisiaj meczem ze Stalą pogrzebali szanse zdobycia vice-mistrza. Coś niewyobrażalnego i kompletnie nie do zaakceptowania co dzisiaj zaprezentowali z najgorszą drużyną w rozgrywkach.
Kasa Misiu
2021-04-25 18:22:27
Najważniejsze, że kasa się zgadza. Sztab i piłkarze zadowoleni. Jest sukces.
Jako podatnik..
2021-04-25 18:11:44
Nie znajduję powodu , aby płacić zarówno za ochronę takich zdarzeń , jak mecze oraz dofinansowywać ( bez deklaracji) takich patoli jak piłkarze TYLE !!!
Konieczna rewolucja.
2021-04-25 17:52:48
Koniec sezonu to czas pożegnań. Szczególnie napastników. Zahovic powinien poszukać sobie innego klubu. Benedyczak niech ogrywa się w pierwszej lidze w następnym sezonie. Czas Drygasa też się kończy. Nie odzyskał dawnej formy sprzed ciężkiej kontuzji. Wielka szkoda. W ataku Pogoni potrzebna jest rewolucja , panie prezesie Mroczek i panie Adamczuk. Rewolucja , a nie kosmetyczne zmiany! Za trzecie miejsce dostanie Pogoń dodatkowo około 12 mln zł.
Obs
2021-04-25 17:43:11
Pogon przegrala ale ktos dobrze wygral stawiajac na stal w zakladach pilkarskich bo trzecie miejsce zapewnione
Co dalej ? 1
2021-04-25 17:42:05
Pogoń grała na tak wielkim luzie pierwszy kwadrans , przy swoim polu karnym , nie interesując się zupełnie atakiem , że to musiało skończyć się stratą gola. A w polskiej lidze ciężko odrabia się straty. Wolna , monotonna i ospała gra Potowców i jak zwykle brak skuteczności w ataku. Raków Częstochowa sprawia lepsze wrażenie i to chyba oni będą wicemistrzem Polski. Druga drużyna Ekstraklasy dostaje od telewizji kilka milionów złotych więcej od trzeciej.