Piłka nożna. Pogoń pokonała mistrza Rumunii

Data publikacji: 29 czerwca 2023 r. 20:29
Ostatnia aktualizacja: 30 czerwca 2023 r. 09:49
Na zdjęciu: Wojciech Lisowski został poturbowany przez Rumunów i szybko opuścił boisko... Fot. Ryszard PAKIESER

Występująca w piłkarskiej PKO BP Ekstraklasie i kwalifikacjach do Ligi Konferencji Europy Pogoń Szczecin rozegrała pierwszy sparing podczas letniego obozu przygotowawczego w Opalenicy i grając do przerwy tzw. podstawowym składem, a po zmianie stron - młodzieżą, pokonała mistrzów Rumunii.

Sparing piłkarski: Pogoń Szczecin - Farul Constanța 2:1 (2:1); 1:0 Marcel Wędrychowski (26), 1:1 Rivaldinho (29), 2:1 Benedikt Zech (41).

Pogoń (I połowa): 1. Dante Stipica - 28. Linus Wahlqvist, 23. Benedikt Zech, 33. Mariusz Malec, 32. Leonárdo Koútris - 15. Marcel Wędrychowski, 21. João Gamboa, 7. Rafał Kurzawa, 22. Wahan Biczachczjan, 11. Kamil Grosicki - 10. Luka Zahovič.

Pogoń (II połowa): 81. Bartosz Klebaniuk - 41. Paweł Stolarski, 25. Wojciech Lisowski (72, 79. Dawid Fornalik), 4. Léo Borges, 61. Kacper Smoliński - 73. Adrian Przyborek, 70. Stanisław Wawrzynowicz, 99. Mateusz Łęgowski, 72. Yadegar Rostami, 71. Olaf Korczakowski - 17. Mariusz Fornalczyk.

Żółta kartka: Rostami. W rumuńskim zespole zagrał m.in. były zawodnik Cracovii - Rivaldinho.

Od pierwszych minut inicjatywę przejęli szczecinianie, a w 26. minucie Wędrychowski po indywidualnej akcji uzyskał prowadzenie, a chwilę później wślizgiem wyrównał Rivaldinho. Jeszcze przed przerwą po rzucie rożnym Zech główką ustalił końcowy rezultat. Na drugą połowę portowcy wyszli w zupełnie nowym składzie, a obie drużyny stworzyły sobie dosłownie kilka sytuacji podbramkowych, lecz wynik już się nie zmienił.

To już drugi sparing bez Sebastiana Kowalczyka. Czyżby był oszczędzany przed transferem...?

Były stoper Pogoni Kóstas Triantafyllópoulos zamiast do OFI Kreta może trafić do... Górnika Zabrze.