poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pogoń ma uwagi w sprawie stadionu

Piłka nożna. Pogoń ma uwagi w sprawie stadionu

Piłka nożna. Pogoń ma uwagi w sprawie stadionu
Data publikacji: 2016-08-01 13:14
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-02 10:11
Wywietleń: 2058 146568

10 dni temu Janusz Pachowski złożył w Urzędzie Miasta w Szczecinie gotowy projekt nowego stadionu piłkarskiego w Szczecinie. Projekt trafił również do Pogoni Szczecin. Klub, a konkretnie prezes Jarosław Mroczek miał 10 dni na ustosunkowanie się do projektu i zgłoszenie ewentualnych uwag. W poniedziałek w Szczecinie odbyło się spotkanie, na którym prezes zgłosił swoje zastrzeżenia.

- Generalnie wszystkie moje uwagi spotkały się z przychylnością przedstawicieli Miasta - powiedział Jarosław Mroczek. - Obiecałem, że szczegółów nie będę podawał do wiadomości mediów.

Nieoficjalnie wiemy, że prezes wciąż nie jest zadowolony ze zbyt dużych prześwitów pomiędzy dachem, a ostatnim rzędem siedzisk. Dotyczy to głównie dwóch trybun, które wybudowane zostaną od nowa. Klub chciałby, żeby elewacja była podniesiona nieco wyżej. Wówczas prześwity byłyby zdecydowanie mniejsze. To jest uwaga, która może ponieść za sobą dość spore koszty.

Problemem może być też przezroczysty dach. W miarę upływu czasu będzie się brudził, co zdecydowanie zmniejszy estetykę całego obiektu. Ponadto docierające poprzez dach słońce nie będzie wpływało na komfort oglądania meczów dla kibiców. Propozycja klubu jest taka, żeby dach nie był przezroczysty, tak jak na innych nowych polskich stadionach.

Prezes chciałby też, żeby bardziej pojemny był parking, a sektor kibiców gości został przeniesiony w inne miejsce. Są też uwagi dotyczące rozmieszczenia na koronie stadionu bufetów i toalet. Chodzi o to, żeby nie były umiejscowione zbyt blisko siebie.

Prezes chciałby też mieć wpływ na rozkład pomieszczeń pod trybuną główną. Chodzi o to, by były jak najlepiej wykorzystane dla potrzeb klubu. Całość poprawek została skierowana do projektanta, który ustosunkuje się względem ich realizacji.

Nowy stadion będzie miał pojemność 22 368 miejsc. Znacząco zwiększy się komfort oglądania meczów, ponieważ trybuna zachodnia zostanie wypłaszczona i będzie znajdować się znacznie bliżej murawy. Obecnie kibiców siedzących na „łuku” od placu gry (w najdalszym punkcie) dzieli 40,5 m. Na nowym Stadionie Miejskim ta odległość zmaleje do 16,2 m.

Analogicznie będzie w przypadku nowej trybuny – wschodniej. Na niej oprócz standardowych sektorów znajdzie się również dwupoziomowy przeszkolony pawilon, który ma być wykorzystany m.in.: na potrzeby studia telewizyjnego i Muzeum Pogoni Szczecin.

Inwestycja jest w fazie projektowania już od prawie trzech lat. W tym czasie przeszła wiele zmian. Rozpoczęcie budowy nastąpi prawdopodobnie w drugiej połowie przyszłego roku i trwać będzie przynajmniej przez trzy lata. ©℗ (par)

 

Komentarze

Wojtek
A ja nie mogę się doczekać nowego stadionu :-)
2016-08-02 10:09:49
Tyku
Chcesz stadion wg swoich wytycznych - wybuduj za swoje!
2016-08-01 22:12:56
Kolejorz
Po co nowy stadion jak kibola na nim nie ma wcale
2016-08-01 16:02:06
guciu
Prawidłowo Pogoniarze trzymają ręce na wodzy oto chodzi.
2016-08-01 14:46:39
miki
A ja bym chciał, aby prezes zajął się tym, by drużyna grała lepiej.
2016-08-01 13:56:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy