Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Pogoń i Kotwica, a może... Iskra Banie? Wkrótce kolejna edycja Pucharu Polski

Data publikacji: 28 maja 2024 r. 15:07
Ostatnia aktualizacja: 28 maja 2024 r. 15:07
Piłka nożna. Pogoń i Kotwica, a może... Iskra Banie? Wkrótce kolejna edycja Pucharu Polski
O zdobycie Pucharu Polski ZZPN walczą m.in. piłkarze Świtu Skolwin, którzy w ćwierćfinale rziutami karnymi wyeliminowali III-ligowych Błękitnych Stargard. Fot. Ryszard PAKIESER  

Jeszcze mamy świeżo w pamięci finał piłkarskiego Pucharu Polski, w którym szczecińska Pogoń w całkiem nieoczekiwany i niezrozumiały sposób przegrała z Wisłą Kraków, a już niedługo rozpocznie się kolejna edycja „imprezy tysiąca drużyn", w którym nasze województwo reprezentowane będzie przez 3 drużyny: ekstraklasową Pogoń, beniaminka I ligi Kotwicę Kołobrzeg i zdobywcę Pucharu Polski ZZPN, a teoretycznie może nim być nawet występująca w Klasie Okręgowej Iskra Banie.

Przypomnijmy, że w półfinałach PP ZZPN zagrają: Bałtyk Koszalin - Świt Skolwin (4 czerwca) oraz Iskra Banie - Flota Świnoujście (5 czerwca). Z tego grona Świt to beniaminek II ligi, Flota gra w III lidze, a Bałtyk - w IV lidze.

Jako pierwsi z naszych zespołów na szczeblu centralnym wystąpią piłkarze Kotwicy, którzy w rundzie wstępnej podejmą zdegradowaną z II ligi Skrę Częstochowa. Zagra więc I-ligowiec z III-ligowcem, ale mecz odbędzie się nad morzem, bo w tej edycji PP oba kluby traktowane są jako II-ligowe. Pary w rundzie wstępnej PP ustalane są w ten sposób, że drużyny z miejsc 17-18 w I lidze i drużyny II ligi uszeregowane są kolejno według miejsc zajętych na koniec sezonu i najwyżej rozstawiony gra z najniżej rozstawionym itd. A oto pełny zestaw par rundy wstępnej: Kotwica Kołobrzeg - Skra Częstochowa, Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stomil Olsztyn, Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz, Pogoń Siedlce - Lech II Poznań, KKS 1925 Kalisz - Olimpia Grudziądz, Stal Stalowa Wola - Olimpia Elbląg, Chojniczanka Chojnice - Wisła Puławy, Polonia Bytom - GKS Jastrzębie, Radunia Stężyca - ŁKS II Łódź i Hutnik Kraków - Zagłębie II Lubin.

I runda PP, z udziałem zespołów PKO BP Ekstraklasy, a więc już także Pogoni Szczecin oraz pozostałych zespołów I ligi, zwycięzców Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, a także triumfatorów rundy wstępnej, odbędzie się 25 września. Jagiellonia Białystok, Śląsk Wrocław, Legia Warszawa i Wisła Kraków, jako drużyny uczestniczące w rozgrywkach europejskich pucharów, są zwolnione z gry w I rundzie. (mij)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA