Piłka nożna. Pogoń i Bałtyk w finale Pucharu Polski ZZPN [GALERIA]

Data publikacji: 31 maja 2023 r. 22:15
Ostatnia aktualizacja: 02 czerwca 2023 r. 08:10
Piłka nożna. Pogoń i Bałtyk w finale Pucharu Polski ZZPN
W pucharowej potyczce rezerwy Pogoni (w białych strojach) wygrały ze Świtem dopiero w rzutach karnych. Fot. Ryszard PAKIESER

W środę (31 maja) odbyły się dwa półfinałowe spotkania piłkarskiego Pucharu Polski ZZPN, w których padło niewiele bramek, a jeden mecz rozstrzygnął się w rzutach karnych, a wyłonieni finaliści to rezerwy szczecińskiej Pogoni oraz Bałtyk Koszalin i właśnie ten drugi klub będzie gospodarzem finału 14 czerwca.

1/2 finału piłkarskiego Pucharu Polski ZZPN: POGOŃ II Szczecin - ŚWIT Skolwin 0:0 (karne 4:3).

W pierwszej połowie niewiele się działo na boisku. Oba zespoły nie stworzyły sobie żadnych stuprocentowych okazji bramkowych i uderzały głównie z dystansu. Po przerwie obraz spotkania nieco się zmienił, bo zdecydowaną inicjatywę miała Pogoń, a goście nastawili się na grę z kontrataku. W zespole przyjezdnych groźnie z dystansu strzelał Adam Ładziak, który wszedł na boisko w drugiej połowie meczu. W odpowiedzi, mocno na bramkę Świtu uderzał Olaf Korczakowski, lecz niecelnie. W dalszej fazie meczu najaktywniejszym zawodnikiem Pogoni był Wojciech Lisowski, który strzelał z dystansu, rzutu wolnego oraz głową. W 66. minucie dobrą piłkę w polu karnym otrzymał Oskar Kalenik, ale nie trafił w nią czysto, a na dodatek był na pozycji spalonej. Najlepszą okazję pod koniec meczu miał dla portowców Korczakowski, ale jego strzał obronił Przemysław Matłoka, a dobitka była niecelna. Kibice Pogoni kilka razy liczyli na jedenastki, ale gwizdek sędziego milczał. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były jednak rzuty karne, a w tych lepsi okazali się gospodarze. W trzeciej serii jedenastek pomylił się zawodnik Świtu Oleg Synycia, trafiając piłką w słupek, a w ostatniej serii Przemysław Kędziora nie trafił w bramkę i Pogoń mogła świętować.

Po nudnym, słabym i mało porywającym widowisku, lepsze okazały rezerwy Pogoni. Świt po ostatniej ligowej porażce z portowcami (0:3), tym razem zagrał mocno defensywnie. W drugiej połowie odnosiło się wrażenie, że goście czekają już na rzuty karne, w których i tak przegrali...

1/2 finału piłkarskiego Pucharu Polski ZZPN: BAŁTYK Koszalin - FLOTA Świnoujście 2:0 (1:0); 1:0 Adrian Cybula (21), 2:0 Adrian Cybula (53).

W drugim półfinałowym spotkaniu zmierzyli się IV-ligowcy, a lepszym okazał się trzeci w tabeli Bałtyk, który po dwóch trafieniach Adriana Cybuli, pokonał lidera z wyspy Uznam. ©℗ (PR)