Czwartek, 18 lipca 2024 r.

Piłka nożna. Pogoń bezradna w Sosnowcu

Data publikacji: 10 września 2022 r. 23:04
Ostatnia aktualizacja: 11 września 2022 r. 08:03

Ekstraliga piłkarek nożnych: CZARNI ANTRANS Sosnowiec - POGOŃ Szczecin 3:0 (1:0); 1:0 Kurzawa (6), 2:0 Jaszek (56), 3:0 Materek (86).

POGOŃ: Radkiewicz - Dyguś (90 Rybińska), Brzozowska, Łaniewska, Szymaszek - Garbowska, Brodzik (74 Giętkowska), Dębińska (46 Kuśmierczyk), Zdunek, Oleszkiewicz (67 Szcześniak) - Ratajczyk (90 Shahbazyan)

Już w 2. w minucie zza pola karnego uderzała zawodniczka Pogoni, Nikola Dębińska, lecz strzał okazał się niecelny. Natomiast pierwsza akcja gospodyń zakończyła się bramką. W 6. minucie rykoszet po strzale Nikol Kaletki, na bramkę strzałem głową z bliskiej odległości zamieniła Daria Kurzawa. W dalszej części meczu uderzeń z dystansu w zespole szczecińskim próbowały Weronika Szymaszek i Agnieszka Garbowska, zaś w zespole Czarnych - Andrea Horvathova. W 35. minucie powinno być 2:0 dla Czarnych, gdy w pole karne wbiegła Hanna Sas i zagrała piłkę do świetnie ustawionej Dżesiki Jaszek, która nie zdołała umieścić futbolówki w bramce. Jeszcze w 40. minucie z dystansu uderzała aktywna w tym meczu Kaletka, ale trafiła w słupek.

Po przerwie Pogoń przez chwilę przejęła inicjatywę, czego efektem był mocny strzał Roksany Ratajczyk i dobitka Emilii Zdunek, lecz obok bramki. W 55. minucie groźnie w polu karnym gości uderzała Klaudia Materek, ale dobrze broniła Natalia Radkiewicz. Minutę później było już jednak 2:0 dla Czarnych. Bramkę głową z bliskiej odległości zdobyła Jaszek, wykorzystując nieporozumienie w szeregach obronnych Pogoni. Błąd w tej sytuacji popełniła również bramkarka Pogoni, która minęła się z futbolówką i źle obliczyła lot piłki. W 61. minucie mocno z rzutu wolnego uderzała Nadia Stanovic, ale świetnie broniła Radkiewicz. Szczecinianki próbowały coś zmienić w tym meczu i w 72. minucie zza pola karnego uderzała Aleksandra Kuśmierczyk, a dziesięć minut później, w polu karnym gospodyń w piłkę nie trafiła Karolina Łaniewska, a późniejszy strzał Julii Brzozowskiej okazał się niecelny. Była to ostatnia szansa Pogoni na nawiązanie walki w tym meczu i jednocześnie najlepsza okazja w tym spotkaniu. W 86. minucie sosnowiczanki przypieczętowały zasłużone i pewne zwycięstwo, gdy pięknym strzałem z dystansu popisała się Materek, ustalając końcowy wynik. ©℗ (PR)