środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pogoda zachęca do przyjścia na stadion

Piłka nożna. Pogoda zachęca do przyjścia na stadion

Piłka nożna. Pogoda zachęca do przyjścia na stadion
Data publikacji: 2016-05-08 11:44
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-08 12:20
Wywietleń: 1493 132733

Na cztery godziny przed rozpoczęciem meczu Pogoni Szczecin z Zagłębiem Lubin uprawnionych do wejścia na stadion było blisko 5 tys. kibiców. To niezbyt wiele biorąc pod uwagę stawkę spotkania.

Do zakończenia sezonu pozostał tydzień i trzy mecze do rozegrania, a obie drużyny walczą o miejsce na podium i zakwalifikowanie się do europejskich pucharów.

Dwa tygodnie temu na meczu Pogoni z Lechem obecnych było blisko 8 tys. kibiców, a na kilka godzin przed meczem uprawnionych do wejścia na stadion było zdecydowanie mniej.

Jeżeli dynamika sprzedaży biletów przed niedzielnym meczem będzie w ostatnich godzinach podobna do tej sprzed dwóch tygodni, to można się spodziewać frekwencji powyżej 8 tys. kibiców.

To na pewno nie jest wiele biorąc pod uwagę stawkę meczu i znakomitą pogodę. Ten ostatni argument może się okazać przy budowaniu niedzielnej frekwencji decydujący.

Przed dwoma tygodniami bilety w ostatnich kilku godzinach przed meczem rozchodziły się szybko, choć pogoda nie była zachęcająca. Było zimno, a prognozy w trakcie meczu były takie, że miał padać deszcze. Tak też się stało.

Dziś sytuacja pogodowa jest diametralnie inna, a przy braku nowoczesnego i w pełni zadaszonego obiektu wciąż jest elementem decydującym.

W rundzie jesiennej tylko cztery mecze oglądało powyżej 8 tysięcy kibiców – najwięcej listopadowy pojedynek z Lechem, ale pozostałe trzy rozgrywane były w okresie letnim: ze Śląskiem w lipcu, z Wisłą w sierpniu i z Piastem we wrześniu. Pogoda i pora roku odgrywają przy budowaniu frekwencji rolę niebagatelną.

Jeżeli na stadionie pojawi się powyżej 8 tys. kibiców, a jest na to duża szansa, to oznaczać to będzie drugą w tym roku frekwencję.

Rekord z meczu z Legią nie zostanie poprawiony długo – najprawdopodobniej nigdy, bowiem w przyszłym roku rusza gruntowna przebudowa stadionu, ale bariera 10 tysięcy na takim meczu, który może decydować o ostatecznym układzie w czołówce tabeli, to powinna być norma. ©℗ (par)

Komentarze

Prosba o rade
Ladna pogoda i patrze a moja wisnia kwitnie jakby to bylo w Japonii.W ub roku cholerne kruki zzarly wisnie w jeden dzien..Co robic? Wyczytalem wlasnie typowo skandynawska metode ale nie wiem czy mnie przekonala..Otoz zona pewnego skandynawa wymyslila ze zamiast jej maz ma gotowac sobie kawe rano o 4-tej i przeszkadzac jej w glebokim snie zapachem kupi mu wiatrowke i wysle go pod drzewo zeby strzelal do tych krukow i w ten sposob pozyteczny bedzie zanim wybierze sie ro pracy na godzine 7.00..Kuzwa co kraj to obyczaj..Czekam na dobra rade bo nudy w oczekiwaniu meczu z Zaglebiem..Heja Pogon!
2016-05-08 12:12:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy