Sobota, 20 lipca 2024 r.

Piłka nożna. Piłkarze Pogoni grali w reprezentacjach

Data publikacji: 27 marca 2018 r. 19:01
Ostatnia aktualizacja: 27 marca 2018 r. 20:26

Niespełna 21-letni Jakub Piotrowski zagrał pełne 90 minut w eliminacyjnym meczu do młodzieżowych mistrzostw Europy z Litwą w Lublinie. Gospodarze wygrali 1:0 (0:0) po golu Kownackiego (78). Dzięki tej wygranej polski zespół awansował na pierwsze miejsce w tabeli.

W młodzieżowych mistrzostwach Europy zagra 12 drużyn - Włosi jako gospodarz turnieju są zwolnieni z eliminacji. Uprawnieni do gry będą zawodnicy urodzeni w 1996 r. i młodsi. Bezpośrednio do turnieju finałowego awansuje dziewięciu zwycięzców grup, a cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc w grupach zmierzą się w barażach o kolejne dwa miejsca.

***

W swoim ostatnim meczu turnieju Elite League reprezentacja Polski do lat 21 (rocznik 1997) przegrała w Gütersloh z Niemcami 0:3 (0:1). "Biało-czerwoni" ostatecznie zajęli ostatnie miejsce. W drugiej połowie zagrał piłkarz Pogoni Marcin Listkowski. Gospodarze mogli wygrać wyżej, nie wykorzystali między innymi rzutu karnego.

***

W swoim ostatnim meczu grupy 3 rozgrywanego we Włoszech turnieju II rundy eliminacji mistrzostw Europy reprezentacja Polski U-19 (rocznik 1999) wygrała z Grecją 3:1 (1:1). "Biało-czerwoni" już wcześniej stracili szansę na awans, zakończyli turniej na drugim miejscu za Włochami, a przed Czechami i Grecją.

W meczu z Grecją całe spotkanie rozegrał obrońca Pogoni Szczecin Sebastian Walukiewicz. Dla naszego defensora to był udany turniej. W pierwszym, bezbramkowo zremisowanym spotkaniu z Czechami nie zagrał, ale wystąpił w dramatycznym meczu z Włochami przegranym 3:4, w którym zdobył jedną z bramek.

***

Awansu do finałowego turnieju mistrzostw Europy do lat 17 nie udało się też uzyskać reprezentacji z rocznika 2001. W swoim ostatnim meczu przegrała z Irlandią 0:1 (0:0) i zajęła trzecie miejsce w grupie za Irlandią i Gruzją.

W meczu z Irlandią cały mecz na ławce rezerwowych przesiedzieli dwaj piłkarze Pogoni: bramkarz Jędrzej Grobelny i skrzydłowy Bartłomiej Eizenchart. W całym turnieju tylko raz zagrał ten drugi, który zaliczył jedną połowę zremisowanego 2:2 spotkania z Gruzją.

***

23-letni obrońca Pogoni Szczecin Lasza Dwali zagrał w roli zmiennika w towarzyskim meczu międzypaństwowym Gruzja – Estonia zakończonym wygraną gospodarzy 2:0 (2:0). Dwali wszedł na boisku w 65 minucie. (par)