Data publikacji: 01 kwietnia 2023 r. 21:02
Ostatnia aktualizacja: 01 kwietnia 2023 r. 21:49
Piłka nożna. Piłkarki Pogoni lepsze od Śląska
Piłkarki Pogoni pokonały występujący w białych koszulkach Śląsk. Fot. Ryszard PAKIESER

W zaległym spotkaniu jesiennej, ale śnieżnej 11. kolejki, piłkarki nożne Pogoni Szczecin pokonały u siebie Śląsk Wrocław.

Orlen Ekstraliga piłkarek nożnych: POGOŃ Szczecin - ŚLĄSK Wrocław 1:0 (1:0); 1:0 Roksana Ratajczyk (28).

POGOŃ: Radkiewicz - Shahbazyan (76 Michalczyk), Dyguś, Brzozowska, Szymaszek - Łaniewska, Kuśmierczyk (64 Brodzik), Zdunek (89 Rybińska), Giętkowska (77 Garbowska) - Ratajczyk, Oleszkiewicz (89 Szcześniak)

Początek spotkania należał do Śląska, który częściej przebywał na połowie szczecinianek, a dwa razy z rzutu wolnego uderzała Joanna Wróblewska. Jednak to Pogoń przy pierwszej okazji zdobyła bramkę, a sytuację sam na sam wykorzystała Roksana Ratajczyk. Jeszcze przed przerwą gospodynie mogły podwyższyć prowadzenie, ale Zofia Giętkowska zamiast podawać do lepiej ustawionych koleżanek, zdecydowała się na strzał.

Około 60. minuty z dystansu ponownie uderzała Wróblewska, a chwilę później Natalia Sitarz. Piłkarki Pogoni odpowiedziały strzałem Emilii Zdunek. W 71. minucie groźnie w polu karnym wrocławianek główkowała Natalia Oleszkiewicz, ale nad poprzeczką. W 81. minucie z bliska uderzała jeszcze Agnieszka Garbowska, ale dobrze broniła bramkarka Śląska - Anna Bocian. W ostatnich minutach Pogoń wyczekiwała na końcowy gwizdek i dowiozła jednobramkowe zwycięstwo.

Był to wyrównany mecz, w którym szczecinianki okazały się zwycięskie, a zespół w Wrocławia zaprezentował się solidnie, ale w całym spotkaniu nie stworzył sobie nawet jednej stuprocentowej sytuacji. ©℗ (PR)

1. UKS SMS Łódź 40 48-16 13 1 2
2. GKS Katowice 40 36-11 13 1 2
3. Górnik Łęczna 38 54-25 12 2 2
4. Śląsk Wrocław 26 36-26 8 2 6
5. AZS UJ Kraków 25 27-26 7 4 5
6. POGOŃ Szczecin 24 27-23 8 0 8
7. Czarni Sosnowiec 21 29-22 6 3 7
8. Medyk Konin 15 21-31 4 3 9