wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pierwszy wygrany sparing w Turcji

Piłka nożna. Pierwszy wygrany sparing w Turcji

Piłka nożna. Pierwszy wygrany sparing w Turcji
Data publikacji: 2018-01-20 15:15
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-20 15:34
Wywietleń: 802 310456

Towarzyski mecz piłkarski. Pogoń Szczecin - Flamurtari Vlorë 2:1 (0:0) 0:1 Nildo (83, karny), 1:1 Drygas (85), 2:1 Dvali (88).

POGOŃ: Załuska - Râpă, Fojut, Dvali, Nunes - Delev, Hołota, Drygas, Kort (77, Żurawski), Frączczak (35, Tupta, 79, Benedyczak) - Buksa.

Piłkarze Pogoni Szczecin wygrali pierwszy sparing podczas zimowego zgrupowania w tureckim Belek. Pokonali wicelidera albańskiej ekstraklasy, zespół Flamurtari 2:1, a wszystkie gole padły w ostatnich 10 minutach i po stałych fragmentach gry.

Trener Kosta Runjaic na pierwszy sobotni sparing desygnował do gry jedenastkę zdecydowanie bardziej doświadczoną ze średnią wieku powyżej 27 lat z aż czterema piłkarzami powyżej 30 roku życia i bez choćby jednego młodzieżowca.

Od 35 minuty na boisku przebywał Tupta, który do zespołu dołączył w piątkowy wieczór, nie odbył jeszcze z drużyną ani jednego treningu piłkarskiego. W swoim premierowym występie niczym się nie wyróżnił, nie został zapamiętany z żadnej akcji, ale też trzeba przyznać, że cała drużyna nie grała w dobrym tempie, mecz toczył się w sennej atmosferze. Na pewno wpływ na to miały dość ciężkie treningi i mocne obciążenia, jakie piłkarzom w dwóch pierwszych dniach zaaplikował szkoleniowiec.

W pierwszej połowie drużyną dojrzalszą, lepiej operującą piłką była Pogoń. Przeprowadziła kilka szybkich akcji prawą stroną boiska, aktywny był Delev, po którego akcji w znakomitej sytuacji znalazł się Frączczak. 

Kapitan portowców zmarnował okazję, ale potwierdził też, że umie znaleźć się w polu karnym, ma instynkt strzelecki. Przed przerwą groźnym strzałem popisał się jeszcze Delev, ale bramkarz drużyny przeciwnej sparował piłkę.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli rywale. Byli stroną dominującą, szczecinianie sprawiali wrażenie coraz bardziej zmęczonych, praktycznie nie zagrażali bramce przeciwnika. Tylko raz Buksa znalazł się w pozycji strzeleckiej, ale trafił piłką w boczną siatkę.

Ubytek sił w drużynie Pogoni był coraz bardziej widoczny, obrońcy mieli coraz większe problemy z wyprowadzaniem piłki z własnej połowy, rywal naciskał coraz mocniej i po jednym takim przejęciu w polu karnym faulował Dvali. To była podobna sytuacja, jak w ligowym spotkaniu z Legią, kiedy Gruzin też zachował się nieodpowiedzialnie, musi na przyszłość w takich sytuacjach bardziej uważać.

Albańczycy wykorzystali rzut karny i wydawało się, że tym samym zapewnili sobie wygraną. Nic z tego. Dwa stałe fragmenty gry: rzut wolny i rzut rożny, dwa doskonałe podania Nunesa i gole Drygasa, oraz Davliego zapewniły zwycięstwo Pogoni, choć po grze mało efektownej, co jest akurat zrozumiałe biorąc pod uwagę okres przygotowawczy. ©℗ (par)

Fot. pogonszczecin.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”