Piątek, 26 lipca 2024 r.

Piłka nożna. Pierwszy punkt Olimpii

Data publikacji: 11 sierpnia 2018 r. 16:15
Ostatnia aktualizacja: 21 września 2018 r. 17:18

Ekstraliga piłkarek nożnych: AZS Wrocław - OLIMPIA Szczecin Szczecin 1:1 (1:0); 1:0 Czudecka (29) - 1:1 Shahbazyan (66).

OLIMPIA: Pastusiak – Radochońska, Sirant, Michalczyk, Brzozowska – Bińkowska, Böhm, Witczak (65 Oleszkiewicz), Shahbazyan – Sudyk (85 Wiązowska), Ratajczyk

Szczecińskie olimpijki zrehabilitowały się za inauguracyjną wysoką porażkę z wałbrzyskimi akademiczkami i w II kolejce, w której rywalem także był akademicki i dolnośląski zespół, uzyskały cenny wyjazdowy remis z AZS-em Wrocław.

Podobnie jak w zeszłym sezonie, mecz pomiędzy wrocławiankami i szczecińską drużyną zakończył się podziałem punktów. Po pół godzinie wyrównanej gry, szczęście uśmiechnęło się do gospodyń, które po trafieniu Czudeckiej objęły prowadzenie. Nasz zespół zdołał wyrównać dopiero po ponad dwudziestu minutach drugiej połowy, gdy celnym strzałem popisała się pozyskana tego lata Shahbazyan.

W drugiej połowie meczu szczecinianki stworzyły sobie kilka wyśmienitych okazji strzeleckich, a najbliższe umieszczenia piłki w siatce były Ratajczyk i Bińkowska, ale fantastycznie w bramce AZS-u spisywała się Bocian (wychowanka Victorii SP-2 Sianów). Trzeba też dodać, że wrocławska drużyna także wypracowała sobie kilka dobrych pozycji strzeleckich, ale nie były to aż tak klarowne sytuacje jak w wykonaniu Olimpii. ©℗ (mij)