Sobota, 04 maja 2024 r.

Piłka nożna. Pierwsze zwycięstwo Olimpii

Data publikacji: 30 sierpnia 2020 r. 18:20
Ostatnia aktualizacja: 30 sierpnia 2020 r. 18:20

Ekstraliga piłkarek nożnych: Olimpia Szczecin - ROW Rybnik 2:1 (2:1); 1:0 Brzozowska (19), 2:0 Oleksiak (27), 2:1 Botor (39 karny).
Olimpia: Piątek - Brodzik, Szymaszek, Brzozowska, Kędzierska - Witczak (62 Oleszkiewicz, 80 Lipiejko), Bińkowska (87 Szerszeń), Radochońska, Oleksiak (62 Surmiak), Grosicka (90 Shahbazyan) - Bissong
W niedzielnym zaciętym meczu outsiderek, które dotychczas nie zdobyły ani jednego punktu, lepsze okazały się szczecińskie olimpijki i opuściły ostatnie miejsce w tabeli, dzielone do tej pory z rybniczankami.
Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Olimpii, która stworzyła sobie kilka dobrych sytuacji strzeleckich. Pierwszą bramkę w 19 minucie zdobyła po rzucie rożnym stoperka Brzozowska, a rezultat po ośmiu minutach po kontrataku podwyższyła Oleksiak.
Chwilę później szczecinianki domagały się rzutu karnego po ostrym ataku na Bissong, ale jedenastka nie została podyktowana. Rzut karny podyktowany został natomiast w 39 minucie po kontrze ROW-u przeciwko Olimpii, a pewną egzekutorką okazała się Botor, strzelając kontaktowego gola. W końcówce pierwszej połowy jedna ze szczecinianek została opluta przez rywalkę, która jednak nie zobaczyła zasłużonej czerwonej kartki, bo zdarzenie uszło uwagi trójki sędziowskiej.
Po przerwie nadal było nerwowo, a z upływem czasu robiło się coraz goręcej. Oba zespoły miały okazje strzeleckie, a w końcówce zaznaczyła się przewaga dążącego do wyrównania ROW-u, ale na szczęście w szczecińskiej bramce świetnie spisywała się Piątek. (mij)