Piłka nożna. Pierwsze gole w nowym roku [GALERIA]

Data publikacji: 01 stycznia 2018 r. 16:55
Ostatnia aktualizacja: 01 stycznia 2018 r. 18:22
Piłka nożna. Pierwsze gole w nowym roku

Zgodnie z tradycją w noworoczne południe na boisku ze sztuczną trawą przy ul. Witkiewicza odbył się mecz piłkarski oldbojów, w którym Pogoń Szczecin uległa reprezentacji ZZPN, opartej głównie o zawodników Stali Stocznia 0:2 (0:1).

Pierwszą bramkę w 2018 roku zdobył w 20 minucie Krzysztof Rutecki, a wynik meczu ustalił Waldemar Borowski. Przy stanie 0:1 szansę na remisowego gola miał srebrny medalista olimpijski z Barcelony Dariusz Adamczuk, lecz nie wykorzystał rzutu karnego.

Andrzej Miązek i pozostali portowcy starali się jak mogli, ale nie byli w stanie sprostać stoczniowcom. W bramce Pogoni mecz rozpoczął Zbigniew Długosz, którego później zastąpił Marcin Lenczewski.

Noworoczny pojedynek rozgrywany był w przyjacielskiej atmosferze i przy sprzyjającej aurze, a gwałtowna lecz krótka ulewa miała miejsce akurat w przerwie...

Tradycyjnie Nowy Rok na sportowo powitali także Sędziowie ZZPN, grając w Gryfinie z oldbojami miejscowego Energetyka i... przegrywając 1:5 (1:1).

Arbitrzy jako pierwsi zdobyli jednak gola po strzale z rzutu karnego Szymona Sikory, a ponieważ działo się to w 20 minucie, więc można przyjąć, że także był to pierwszy gol AD 2018. Bramki dla Energetyka zdobyli: Robert Śliwiński 2, Ryszard Śliwiński, Marcin Łapiński i Andrzej Duraziński.©℗ (mij)