Piłka nożna. Pierwsza porażka Kotwicy [GALERIA]

Data publikacji: 16 kwietnia 2022 r. 21:23
Ostatnia aktualizacja: 16 kwietnia 2022 r. 21:23
Piłka nożna. Pierwsza porażka Kotwicy

W piłkarskiej III lidze rozegrana została 24. kolejka spotkań. W meczu na szczycie Kotwica Kołobrzeg przegrała u siebie z Olimpią Grudziądz 0:2. To pierwsza porażka kołobrzeżan w rundzie wiosennej.

KOTWICA Kołobrzeg - OLIMPIA Grudziądz 0:2 (0:1); 0:1 Michał Cywiński (44), 0:2 Tomasz Kaczmarek (64).

Pierwszą bramkę dla zespołu gości strzałem z rzutu wolnego zdobył Michał Cywiński. Po przerwie więcej z gry miał zespół Olimpii. Efektem było podwyższenie wyniku, a autorem bramki okazał się Tomasz Kaczmarek. Po tym zwycięstwie Olimpia wyprzedziła Kotwicę w tabeli i zrewanżowała się za porażkę z rundy jesiennej (0:1).

POGOŃ II Szczecin - JAROTA Jarocin 1:0 (1:0); 1:0 Kacper Łukasiak (45+2 karny).

Jeszcze w pierwszej połowie zwycięską bramkę strzałem z rzutu karnego zdobył Kacper Łukasiak. Goście przez prawie cały mecz grali w dziesiątkę, gdyż w 14. minucie czerwona kartką ukarany został Jędrzej Ludwiczak.

POGOŃ Nowe Skalmierzyce - KLUCZEVIA Stargard 0:2 (0:1); 0:1 Maksymilian Sobolewski (25), 0:2 Radosław Surma (50).

W meczu wyjazdowym Kluczevia Stargard niespodziewanie pokonała trzeci zespół ligi - Pogoń Nowe Skalmierzyce. Zespół ze Stargardu zdobył już w tej rundzie 10 punktów i nadal walczy o utrzymanie.

BŁĘKITNI Stargard - ZAWISZA Bydgoszcz 2:1 (2:1); 1:0 Damian Niedojad (11), 1:1 Piotr Okuniewicz (26), 2:1 Adrian Kwiatkowski (33 karny).

Błękitni objęli prowadzenie po pięknym strzale zza pola karnego Niedojada. Goście wyrównali uderzeniem z bliskiej odległości Okuniewicza. Rzut karny zamienił na bramkę Kwiatkowski i zapewnił gospodarzom zwycięstwo.

BAŁTYK Koszalin - ŚWIT Szczecin 1:1 (1:1); 0:1 Adam Nagórski (12), 1:1 Krystian Kąkol (24).

Akcję prawą stroną boiska przeprowadził Szymon Kapelusz, po czym zagrał piłkę na 15 metr do Adama Nagórskiego, który mocnym strzałem pokonał bramkarza Bałtyku i otworzył wynik spotkania. W 24. minucie po dośrodkowaniu piłki w pole karne oraz zamieszaniu podbramkowym gospodarze doprowadzili do wyrównania.