Piłka nożna. Piąta wygrana Pogoni z Lechem

Data publikacji: 05 maja 2018 r. 17:46
Ostatnia aktualizacja: 07 maja 2018 r. 11:35

Młodzi piłkarze Pogoni Szczecin występujący w Makroregionalnej Lidze Trampkarzy dokonali kolejnego spektakularnego wyczynu. Pokonali w wyjazdowym meczu Lecha Poznań 6:3 (2:0) po trzech golach Turskiego i Kozłowskiego potwierdzając, że są najlepszą drużyną w makroregionie i faworytem do wywalczenia tytułu mistrza Polski.

To drugie w ciągu tygodnia zwycięstwo nad zespołem ze ścisłej czołówki tabeli. Przed tygodniem podopieczni trenera Łęczyńskiego rozbili rówieśników z FASE Szczecin 9:1, tym razem aż tak wysoko nie wygrali, ale ich dominacja była również wyraźna.

Szczecinianie oba gole zdobyli bardzo szybko. 2:0 prowadzili po 12 minutach gry, od początku przejęli inicjatywę, byli lepsi pod względem piłkarskim, a także dominowali pod względem motorycznym. Po przerwie potwierdzili swoja wyższość, wygrywali 3:0 i wtedy rozluźnili się, stracili dwa gole. Zrobiło się nerwowo, ale na krótko.

W zespole Pogoni w wyjściowym składzie zagrało pięciu reprezentantów Polski w tej kategorii wiekowej. Dwóch z nich: Kozłowski i Balcewicz na co dzień występują w starszej drużynie rywalizującej w Centralnej Lidze Juniorów do lat 17. Pozostali trzej: Sujecki, Łęgowski i Turski też zdecydowanie przerastają ligę, w której występują i też jak najszybciej powinni otrzymać nowe wyzwania.

Wygrana Pogoni z Lechem w rozgrywkach do lat 15 oznacza, że w pięciu tegorocznych meczach na szczeblu młodzieżowym Pogoń wygrała wszystkie mecze z drużynami akademii uznawanej za najlepszą w Polsce: w III lidze 2:1, w CLJ do lat 19 2:1, w CLJ do lat 17 1:0 i w CLJ do lat 15 3:0 i 6:3. (par)