poniedziałek, 18 lutego 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Petr Nemec ma wrócić do pracy w Polsce

Piłka nożna. Petr Nemec ma wrócić do pracy w Polsce

Piłka nożna. Petr Nemec ma wrócić do pracy w Polsce
Data publikacji: 2016-11-02 19:17
Wywietleń: 920 167416

59-letni Petr Nemec ma zostać nowym szkoleniowcem I-ligowego MKS Kluczbork. Drużyna w 14 ligowych meczach obecnego sezonu wygrała tylko jedno spotkanie i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W klubie uznano, że to najwyższa pora na zmianę szkoleniowca.

Czeski trener przez cztery lata pracował we Flocie Świnoujście i wyprowadził tamtejszy klub na poziom wcześniej w Świnoujściu nieosiągalny. W pierwszym sezonie swojej pracy uzyskał awans do II ligi (obecna pierwsza liga) z ogromną przewagą nad konkurentami. Drużyna w całym sezonie przegrała tylko dwa mecze.

Kolejne trzy lata pracy Petra Nemeca we Flocie, to pasmo sukcesów. W dwóch pierwszych sezonach drużyna uplasowała się na siódmej pozycji i nie była nawet przez moment zagrożona degradacją. Mało tego, bliżej jej było do miejsc gwarantujących awans do ekstraklasy.

Ostatni rok pracy Petra Nemeca we Flocie był już wyczynem niemal ponad miarę. Zespół zajął na koniec rozgrywek trzecie miejsc z zaledwie trzypunktową stratą do Podbeskidzia Bielsko, które uzyskało awans.

Flota pod wodzą Petra Nemeca nie tylko osiągnęła najlepsze w historii wyniki, ale też potrafiła wygrywać wewnętrzne rywalizacje ze znacznie potężniejszym sąsiadem z regionu Pogonią Szczecin.

Za kadencji Nemeca Flota wygrała z Pogonią jeden mecz, który zakończył się dymisją Piotra Mandrysza. W trzech pozostałych spotkaniach padł wynik remisowy. Pogoń zatem nie znalazła sposobu na Flotę prowadzoną przez czeskiego szkoleniowca.

Za kadencji Petra Nemca we Flocie wypromowało się wielu piłkarzy, którzy trafili później do ekstraklasy. Charles Nwaogu został nawet królem strzelców I ligi, do ekstraklasy trafili później też: Sergiusz Prusak, Radosław Pruchnik, Piotr Tomasik, Łukasz Burliga, Przemysław Pietruszka.

Petr Nemec, to na pewno postać historyczna dla futbolu w Świnoujściu, ale też legendarna postać w swoim kraju. Jako piłkarz został w roku 1980 mistrzem olimpijskim z reprezentacją Czechosłowacji, a kilka tygodni wcześniej na boiskach we Włoszech wywalczył trzecie miejsce podczas mistrzostw Europy. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych
Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Jerzy Ciuński

Sonda

Czy kontrowersyjne kampanie społeczne w rodzaju „Jedz ostrożnie” pomagają rozwiązać problem, którego dotyczą?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy