środa, 05 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Osiem tygodni przerwy Benedyczaka

Piłka nożna. Osiem tygodni przerwy Benedyczaka

Piłka nożna. Osiem tygodni przerwy Benedyczaka
Data publikacji: 2020-07-04 12:51
Wywietleń: 519 463237

19-letni napastnik Pogoni Szczecin Adrian Benedyczak nie weźmie udziału w przygotowaniach pierwszego zespołu do nowego sezonu. Utalentowany napastnik w spotkaniu Warty Poznań z Chrobrym Głogów, do którego jest wypożyczony, uszkodził więzadła stawu skokowego i czeka go osiem tygodni przerwy.

Benedyczak trafił z Pogoni Szczecin do Chrobrego na krótko przed zamknięciem letniego okna transferowego przed niespełna rokiem. W 19 ligowych meczach zdobył pięć goli, zaliczył trzy asysty. Jego pobyt w Głogowie był udany zważywszy na fakt, że pod koniec ubiegłego roku również leczył kontuzję.

Wychowanek Gryfa Kamień Pomorski miał być poważną opcją przy ustalaniu kadry meczowej na kolejny sezon. W Pogoni obecnie nie ma napastnika na ekstraklasowym poziomie, a w przeszłości bardzo rzadko zdarzało się, że klub dokonywał udanego transferu na tą pozycję. Z wielu prób udane były w ostatniej dekadzie zaledwie dwie – Marcin Robak i Adam Buksa. Wszystkie inne okazywały się transferowymi niewypałami. 

Absencja Benedyczaka podczas okresu przygotowawczego sprawia, że problem w ataku jeszcze mocniej wzrośnie. Pogoń będzie musiała pozyskać co najmniej jednego klasowego piłkarza na tą pozycję, a Benedyczak będzie mógł rywalizować o miejsce w składzie po wyleczeniu kontuzji i udanej rehabilitacji, co nastąpi w środku rundy jesiennej. 

Piłkarz dołączy do innych kontuzjowanych piłkarzy w zespole. Przygotowań do nowego sezonu nie rozpoczną: Igor Łasicki i Marcel Wędrychowski. Wznowi zajęcia z drużyną natomiast Kacper Kozłowski. Benedyczak w przeciwieństwie do Łasickiego i Wędrychowskiego ma szanse na występy jeszcze w tym roku kalendarzowym. (par)

Fot. pogonszczecin.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie