Niedziela 03 lipca 2022r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Olimpia zmienia się w Pogoń

Data publikacji: 2022-05-17 15:20
Ostatnia aktualizacja: 2022-05-19 11:24
Piłka nożna. Olimpia zmienia się w Pogoń
Fot. Ryszard Pakieser  

Podczas wtorkowej konferencji prasowej prezes ekstraligowej Olimpii Szczecin Maciej Buryta i prezes ekstraklasowej Pogoni Szczecin Jarosław Mroczek wspólnie poinformowali, że od sezonu 2022/2023 w lidze kobiecej w miejsce Olimpii Szczecin wystąpi nowy klub pod nazwą: Pogoń Szczecin.

Nie będzie to fuzja Pogoni z Olimpią, ani przejęcie Olimpii przez Pogoń, ale utworzenie nowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Pogoń Szczecin, w której będzie dwóch wspólników: Olimpia i Pogoń. W zarządzie i radzie nadzorczej Pogoni Szczecin sp. z o.o. będą reprezentanci Olimpii i Pogoni, a prezesem nowej spółki został prezes Olimpii Maciej Buryta. Nowa spółka przejmie nie tylko pierwszy zespół, ale także drużyny młodzieżowe, obecnie występujące jako MKS Olimpia i UKS Olimpia. Nowy klub ma zostać dokapitalizowany przez Pogoń, co ma się przełożyć na transfery piłkarek i marsz w górę tabeli. Bazą klubu pozostanie nowy obiekt przy ul. Kresowej, lecz niektóre mecze, na przykład w razie transmisji telewizyjnej, mogą być rozgrywane na Twardowskiego.

Rozmowy w sprawie utworzenia nowego klubu trwały już od dawna, a od sierpnia ubiegłego roku nabrały przyspieszenia. Zainteresowanie Pogoni wynikało m.in. z faktu, iż PZPN planuje wprowadzić wymóg dla klubów PKO BP Ekstraklasy posiadania zespołów kobiecych.

- Z powstaniem nowego klubu nie wiążemy nadziei na zyski komercyjne, lecz wizerunkowe i promocyjne - podkreślił J. Mroczek. ©℗

(mij)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kibic
2022-05-19 11:20:27
Gdyby nie pomoc Pogoni, to Olimpia tak zwyczajnie przestała by istnieć. Olimpia jest prowadzona fatalnie, w ostatnim czasie z klubu odeszło bardzo wiele dobrych piłkarek. Przypadek? W tym sezonie została wycofana z rozgrywek III ligi, drużyna rezerw. O sytuacji w Olimpii jakiś czas temu opisywał portal kobiecych rozgrywkach. Miały być sprawy sądowe i inne pomachiwanie szabelkami włodarzy Olimpii. No i co? Temat zamieciony pod dywan!
Podatnik
2022-05-17 15:31:11
Nowy pomysł na wyciąganie kasy od miasta? Dla Olimpii lepiej, żeby nie miała nic wspólnego z Pogonią

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA