Czwartek, 02 maja 2024 r.

Piłka nożna. Olimpia z brązowym medalem

Data publikacji: 29 czerwca 2018 r. 16:42
Ostatnia aktualizacja: 29 czerwca 2018 r. 16:42

Od poprzedniej niedzieli do piątku w Szczecinie rozgrywany był finałowy turniej mistrzostw Polski juniorek do lat 19 w piłce nożnej, w którym startowało 7 najlepszych polskich zespołów w tej kategorii wiekowej.

W piątek (29 czerwca) na stadionie przy ul. Nehringa odbyły się pojedynki finałowe. W spotkaniu o III miejsce Olimpia Szczecin pokonała Sztorm Gdańsk 2:0 (1:0); 1:0 Ratajczyk (28), 2:0 Hryb (64).

Nasz zespół wywalczył więc brązowy medal, mimo iż od 50 minuty grał w dziesiątkę, gdyż po dwóch żółtych kartkach czerwony kartonik zobaczyła Brodzik.

W wielkim finale o złoto SMS Łódź wygrał z Medykiem Konin rzutami karnymi 1:1 (0:0), k. 4:3.

A oto skład szczecińskiej ekipy w całym turnieju: Joanna Pastusiak, Amelia Bińkowska, Martyna Brodzik, Marta Fil, Kornelia Grosicka, Natalii Hryb, Natalia Oleszkiewicz, Karolina Pydyszewska, Roksana Ratajczyk, Joanna Surmiak, Aleksandra Witczak, Wiktoria Bagińska, Alicja Biernat, Natalia Szews, Marika Chądzyńska, Wiktoria Jaguszewska, Karolina Konopka, Kinga Szymańska oraz trenerzy: Natalia Niewolna i Paweł Osuch, kierownik - Łukasz Haliniarz, fizjoterapeutka - Agnieszka Bobowska-Haliniarz. ©℗

Na zdjęciu: W piątek na Stołczynie toczyła się zacięta walka o brązowy medal (piłkarki Olimpii w białych koszulkach).