Data publikacji: 21 maja 2022 r. 22:49
Ostatnia aktualizacja: 21 maja 2022 r. 23:23
Piłka nożna. Olimpia utrzymała się w Ekstralidze
Dzięki ambitnej walce olimpijki (w żółtych strojach) zapewniły sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, a w nowym sezonie wystąpię w Ekstralidze już jako Pogoń Szczecin. Fot. Ryszard PAKIESER

W spotkaniu 21. kolejki Ekstraligi kobiet Olimpia Szczecin wygrała na własnym boisku przy ul. Kresowej z zespołem Tarnovii Tarnów 3:1 i zapewniła sobie utrzymanie, a zespół przyjezdny został zdegradowany do I ligi.

Ekstraliga piłkarek nożnych: OLIMPIA Szczecin - TARNOVIA Tarnów 3:1 (1:1); 0:1 Gębica (25), 1:1 Michalczyk (40 karny), 2:1 Kalinina (72), 3:1 Kuśmierczyk (90+3).

OLIMPIA: Radkiewicz - Brzozowska, Michalczyk, Szymaszek, Shahbazyan - Bieryło (46 Lipiejko), Brodzik, Szcześniak (87 Dziurenko), Ziemba (83 Kuśmierczyk), Oleszkiewicz - Kalinina

Na początku spotkania mieliśmy kilka strzałów z dystansu. W drużynie gospodyń z rzutu wolnego strzelała Patrycja Michalczyk, zaś w Tarnovii Gabriela Krawczyk i po jej strzale w 25. minucie, piłkę z bliskiej odległości dobiła Gabriela Gębica. W pierwszej połowie Olimpii wychodziło niewiele, aż do 40. minuty. Wtedy z piłką w pole karne wbiegła Malwina Szcześniak i wywalczyła rzut karny, który pewnie wykorzystała Michalczyk. Niesione głośnym dopingiem szczecinianki jeszcze przed przerwą stworzyły sobie sytuację strzelecką. Z dystansu groźnie uderzała Patrycja Ziemba, ale przeniosła piłkę nad poprzeczką.

Na drugą połowę Olimpia wyszła mocno zmotywowana. Już w pierwszej akcji głową groźnie strzelała Jana Kalinina. W 63. minucie z dystansu uderzała Szcześniak. W 66. minucie Kalinina miała stuprocentową sytuację, ale uderzyła kilka metrów obok bramki. Trzy minuty później z piłką w pole karne wbiegła Ziemba, lecz uderzyła wprost w bramkarkę Tarnovii. W 72. minucie padł długo wyczekiwany gol dla Olimpii. Z prawej strony piłkę dośrodkowała Szcześniak, a Kalinina strzałem głową umieściła ją w siatce. W 76. minucie spotkania najlepszą okazję na wyrównanie miała Katarzyna Białoszewska. Wbiegła z piłką w pole karne i oddała strzał, ale dobrze broniła Radkiewicz, a całą sytuację wyjaśniła jeszcze Julia Brzozowska. Po rzucie rożnym w 89. minucie, Olimpia miała jeszcze słupek Weroniki Szymaszek, a w 93. minucie rezerwowa zawodniczka - Aleksandra Kuśmierczyk, strzałem z bliska ustaliła wynik spotkania.

Olimpia zasłużenie zwyciężyła, a szczególnie w drugiej połowie było widać, kto był zespołem lepszym. Tym samym na kolejkę przed końcem sezonu, olimpijki mają cztery punkty przewagi nad Tarnovią i już są pewne utrzymania w Ekstralidze kobiet. ©℗ (PR)