Piłka nożna. Olimpia remisuje z AZS UJ Kraków [GALERIA]

Data publikacji: 30 kwietnia 2022 r. 22:42
Ostatnia aktualizacja: 04 maja 2022 r. 08:01
Piłka nożna. Olimpia remisuje z AZS UJ Kraków
Szczecińska bramkarka Natalia Radkiewicz prezentuje wiosną równą formę. Fot. Ryszard PAKIESER

Ekstraliga piłkarek nożnych: OLIMPIA Szczecin - AZS UJ Kraków 2:2 (1:1); 0:1 Sitarz (1), 1:1 Szymaszek (42), 1:2 Michalczyk (77 karny), 2:2 Daleszczyk (87).

Olimpia: Radkiewicz - Michalczyk, Dzhurenko, Brzozowska, Szymaszek, Brodzik, Garbowska, Shahbazyan (72 Kuśmierczyk), Ziemba (59 Radochońska), Oleszkiewicz (85 Szcześniak), Kalinina.

Już w 23 sekundzie spotkania drużyna gości objęła prowadzenie. Po wrzutce piłki w pole karne Natalia Sitarz z bliska pokonała Natalię Radkiewicz. Chwilę później głową strzelała Weronika Szymaszek. W czwartej minucie powinno być już 0:2. Błąd przy rozegraniu piłki popełniła bramkarka Olimpii, a obok słupka uderzała Natalia Wróbel. W dalszej części meczu strzałów z dystansu próbowały jeszcze Szymaszek i Natalia Oleszkiewicz, a w 42. minucie nastąpiło wyrównanie. Z rzutu wolnego dośrodkowywała Patrycja Michalczyk, piłka odbiła się od słupka, a wbiegająca w pole karne Szymaszek umieściła ją w siatce. W doliczonym czasie pierwszej połowy szansę na odzyskanie prowadzenia miała jeszcze Weronika Wójcik, ale uderzyła obok bramki.

Po przerwie było trochę spokojniej. W 55. minucie Szymaszek przeprowadziła indywidualną akcję, ale uderzyła piłką w słupek. W 59. minucie Agnieszka Derus nieczysto trafiła w piłkę, a stała dwa metry od bramki Olimpii. W 65. minucie po rzucie rożnym głową strzelała Szymaszek. W 77. minucie Olimpia objęła prowadzenie. Po zagraniu piłki ręką w polu karnym, podyktowany został rzut karny, którego na gola zamieniła Michalczyk. W 80. minucie groźnie w polu karnym strzelała Alicja Duszyk, ale obroniła Radkiewicz. Na trzy minuty przed końcem spotkania, po strzale głową Katarzyny Daleszczyk, krakowianki doprowadziły do wyrównania i mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów. ©℗