Piątek, 19 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Olimpia przegrała w Żywcu

Data publikacji: 24 kwietnia 2019 r. 21:01
Ostatnia aktualizacja: 24 kwietnia 2019 r. 21:01

Mitech Żywiec – Olimpia Szczecin 3:2 (2:1); 1:0 Wnuk (4), 2:0 Kovtun (22), 2:1 Grosicka (25), 3:1 Rżany (75), 3:2 Kalmus (90)

Olimpia: Pastusiak – Brodzik, Sirant, Böhm (81, Witkowska), Michalczyk, Brzozowska (46, Radochońska), Shahbazyan (78. Łaniewska), Grosicka, Sudyk (46, Bińkowska), Witczak, Hryb (70, Kalmus),

Piłkarki Mitechu zrewanżowały się Olimpii za porażkę w Szczecinie i odniosły sensacyjne drugie zwycięstwo w sezonie. Szczecinianki straciły bramkę już na początku spotkania, a piłkarki z Żywca jeszcze przed przerwą podwyższyły prowadzenie.

Kontaktowa bramka Grosickiej poderwała Olimpię do walki, ale to gospodynie zaliczyły kolejne trafienie już po przerwie. Drużyna ze Szczecina walczyła o korzystny wynik do końca, ale zdołała jeszcze tylko raz pokonać bramkarkę Mitechu tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego.

W ekstralidze kobiet do rozegrania pozostała jeszcze jedna kolejka rundy zasadniczej. Olimpia niezależnie od wyniku niedzielnej potyczki z wiceliderem Medykiem Konin w drugiej fazie zagra w grupie spadkowej z pięcioma innymi najsłabszymi drużynami rozgrywek. ©℗