Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Olimpia nie dała rady mistrzyniom

Data publikacji: 08 października 2016 r. 12:55
Ostatnia aktualizacja: 08 października 2016 r. 13:32

Olimpia Szczecin zgodnie z oczekiwaniami nie dała rady drużynie mistrzyń Polski i wysoko przegrały z Medykiem Konin 0:6 (0:0) po golach Daleszczyk (52), Sikory (54), Pakulskiej (58, 85), Kostovy (72), Guściory (84).

Rywalki przyjechały do Szczecina opromienione sensacyjnym zwycięstwem w eliminacjach Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu pokonały włoską Brescię 4:3, choć przegrywały już 1:3. W rewanżu nie stoją na straconej pozycji, żeby awansować do grona 16 najlepszych klubowych zespołów w Europie.

W Szczecinie tylko w pierwszej połowie zanosiło się na sensację. Miejscowe broniły się dzielnie, ale było do przewidzenia, że po przerwie może im zabraknąć sił. Tak też się stało. Przewaga rywalek po zmianie stron była przygniatająca, a gole padały z zadziwiającą łatwością.

Olimpia grała w składzie: Niesterowicz, Preś, Szwed, Michalczyk, Szymaszek, Lachman, Trzcińska (73, Janik), Fil, Niewolna, Witczak (46, Ratajczyk), Sudyk (72, Bohm). ©℗ (par)