środa, 30 września 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Olimpia inauguruje sezon

Piłka nożna. Olimpia inauguruje sezon

Piłka nożna. Olimpia inauguruje sezon
Data publikacji: 2020-08-06 19:34
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-06 19:34
Wywietleń: 413 468432

W sobotę o godz. 13 wyjazdowym meczem z Czarnymi w Sosnowcu piłkarki nożne Olimpii Szczecin zainaugurują nowy sezon Ekstraligi, który tym razem będzie miał skróconą formułę w porównaniu z poprzednim, bo po I rundzie i rewanżach, nie będzie już podziału na grupę mistrzowską i spadkową.

Pierwszy mecz w Szczecinie nasze olimpijki zagrają w sobotę 15 sierpnia o godz. 17 z beniaminkiem APLG Gdańsk na stadionie przy ul. Biskupa Bandurskiego, na którym rozgrywać też będą pozostałe pojedynki.

W przerwie między rozgrywkami z Olimpii odeszła najlepsza snajperka Roksana Ratajczak (Górnik Łęczna) i Karolina Łaniewska (KKP Bydgoszcz). Pozyskano zaś reprezentantkę Kamerunu Christianę Mpeh Bissong oraz Monikę Kędziorę, Natalię Piątek (obie AZS PWSZ Wałbrzych), Weronikę Szymaszek (LFA Szczecin) i Natalię Radkiewicz (Stilon Gorzów).

- Składu na walkę o mistrzostwo nie mamy, ale będziemy walczyć o miejsce w górnej połówce Ekstraligi, której poziom ostatnio mocno się wyrównał i jeden lub dwa mecze mogą decydować o przeskoczeniu kilku rywali - powiedział prezes Olimpii Maciej Buryta. - Nasz trener Adam Gołubowski zakłada zaś, że szóste miejsce to minimum... Chcemy też powalczyć w Pucharze Polski, gdyż po ubiegłorocznej edycji mamy spory niedosyt, i dojść przynajmniej do półfinału, lecz tu ważne będzie szczęście w losowaniu. Wspomnę jeszcze o planowanej zimą fuzji z Pogonią Szczecin: sporo spraw dogadaliśmy, ale nie dopięliśmy szczegółów, a gdy rozpoczęła się pandemia, sprawa została zawieszona i na dziś nie ma tematu... ©℗

(mij)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie