Data publikacji: 13 listopada 2021 r. 21:36
Ostatnia aktualizacja: 26 listopada 2021 r. 22:29
Piłka nożna. Olimpia bez szans z liderem
Olimpijki (w żółtych strojach) nie sprostały liderowi z Łodzi. Fot. Ryszard PAKIESER

Ekstraliga kobiet: OLIMPIA Szczecin - UKS SMS Łódź 0:3 (0:2); 0:1 Filipczak (15), 0:2 Jedlińska (45), 0:3 Zieniewicz (78).

OLIMPIA: Radkiewicz - Brzozowska, Michalczyk (65 Ziemba), Szymaszek, Kędzierska (86 Szerszeń) - Bőhm, Brodzik, Garbowska (65 Szcześniak), Radochońska, Shahbazyan (73 Siwek) - Oleszkiewicz (79 Lipiejko)

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Ekstraligi kobiet Olimpia Szczecin przegrała u siebie z zespołem SMS Łódź 0:3 i kończy sezon w strefie spadkowej.

Od początku spotkania inicjatywę miały zawodniczki z Łodzi, które cierpliwe budowały swoje akcje i zagrażały bramce Olimpii. Już w 15 minucie bramkę z bliskiej odległości zdobyła Filipczak. Olimpia miała problem z przekroczeniem środkowej linii boiska. Jeżeli już się to udało, to warto odnotować strzał Oleszkiewicz. W dalszej części meczu, po składnej akcji całego zespołu, SMS miał jeszcze poprzeczkę, a przed przerwą, po błędzie w rozegraniu piłki i stracie Radochońskiej, bramkę „do szatni" strzeliła Jedlińska.

W drugiej odsłonie inicjatywę nadal miał zespół gości. Z dystansu strzelały: Grzybowska, Rędzia, Jedlińska, Abambila i Konat. W tej połowie Olimpia nie miała żadnej okazji bramkowej. Jedyna bramka dla przyjezdnych padła z rzutu wolnego. Ładnym uderzeniem zza pola karnego popisała się Zieniewicz.

SMS Łódź był zespołem o klasę lepszym i zasłużenie wygrał to spotkanie. Wynik powinien być wyższy. Olimpia próbowała nawiązać równorzędną walkę, ale pod względem piłkarskim nie mogła przeciwstawić się drużynie przeciwnej. ©℗ (PR)