Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Odeszli wybitni sędziowie

Data publikacji: 16 kwietnia 2024 r. 21:24
Ostatnia aktualizacja: 17 kwietnia 2024 r. 13:18
Piłka nożna. Odeszli wybitni sędziowie
Tadeusz Gliszczyński i Henryk Suwaj na jednym ze świątecznych spotkań w siedzibie ZZPN. Fot. archiwum  

Przejmujący tydzień nastał w Kolegium Sędziów Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, bo odeszło dwóch wybitnych, długoletnich futbolowych arbitrów.

W poniedziałek zmarł szczeciński III-ligowy Sędzia Honorowy i II-ligowy asystent ŚP Tadeusz Gliszczyński, który poprowadził ponad 800 zawodów, a po zakończeniu czynnej kariery był obserwatorem oraz działaczem piłkarskiego związku. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się w sobotę o godz. 11.30 w Kościele pw. Matki Urszuli Ledóchowskiej w Buku, a następnie odbędzie się pogrzeb na cmentarzu w Dobrej.

Dzień później zmarł inny Sędzia Zasłużony ŚP Henryk Suwaj ze Szczecina, który przesędziował ponad 500 spotkań, a przez wiele lat był referentem obsady i delegował sędziów na zawody w całym okręgu szczecińskim. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się w sobotę o godz. 10 w Kościele pw. Matki Bożej Jasnogórskiej przy ul. Orawskiej na Pomorzanach, a następnie pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie (już bez ceremonii w kaplicy cmentarnej). Obaj sędziowie działali w Kole Seniora przy KS ZZPN. Do zobaczenia na Niebiańskich Stadionach!

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA