sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Odeszła Alfreda Wilk

Piłka nożna. Odeszła Alfreda Wilk

Piłka nożna. Odeszła Alfreda Wilk
Data publikacji: 2016-11-23 12:49
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-23 12:49
Wywietleń: 977 174782

DOTARŁA do nas smutna wiadomość. W niedzielę zmarła ŚP Alfreda Wilk, działaczka piłkarska i długoletnia pracowniczka Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Szczecinie.

Rozpoczęła pracę w piłkarskim związku w latach 70-tych minionego wieku, gdy dyrektorem urzędującym OZPN był jej mąż, ŚP Jan Wilk. W pracy pomagał im też syn, Andrzej Wilk, więc śmiało można powiedzieć, że był to rodzinny związek.

Związek nie miał tak rozbudowanej struktury jak obecny ZZPN, nie było komputerów (lecz jedynie segregatory), telefonów komórkowych, a mimo to rozgrywki prowadzone były na bieżąco w sposób wzorowy, a brało udział więcej drużyn, niż obecnie.

Związek nie tylko organizował rozgrywki regionalne, ale też zimowe rozgrywki o puchar Kuriera Szczecińskiego, które miały wieloletnią tradycję, a dla klubów z niższych klas rozgrywkowych w regionie stanowiły znakomitą formę przygotowań do sezonu i miał swój określony prestiż właśnie z uwagi na znakomitą organizację

Tabele sporządzane były ręcznie, zajmowała się tym m. in. A. Wilk, a w poniedziałkowy poranek wszystkie bez najmniejszego błędu dostarczane były do szczecińskich redakcji.

Alfreda Wilk matkowała też sędziom, wysyłając ich na mecze i pięknie kaligrafując sędziowskie delegacje. Wiedziała jak dojechać nawet do najmniejszego klubiku na terenie województwa, udzielała instrukcji, pomagała, wspierała.

Znajdowała dobre słowo dla odwiedzających siedzibę związku działaczy piłkarskich. Była pogodna, wesoła i miała też w sobie dar rozwiązywania konfliktów. Przede wszystkim była dobrym człowiekiem, życzliwym dla wszystkich. Piłka nożna była jej życiem...

Pogrzeb odbędzie się w piątek 25 listopada o godz.13.15 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy