poniedziałek, 28 maja 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. O Piotrowskim w belgijskiej prasie

Piłka nożna. O Piotrowskim w belgijskiej prasie

Piłka nożna. O Piotrowskim w belgijskiej prasie
Data publikacji: 2018-05-12 08:53
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-12 09:01
Wywietleń: 1127 327266

O transferze Jakuba Piotrowskiego do belgijskiego Genk napisała już w trybie dokonanym największa i najbardziej prestiżowa gazeta w Limburgii Het Belang van Limburg. Potwierdza, że niespełna 21-letni młodzieżowy reprezentant Polski podpisał z Genk 3-letni kontrakt z opcją przedłużenia o jeden rok.

W artykule czytamy, że to drugi transfer belgijskiego klubu z myślą o przyszłym sezonie. Wcześniej klub zakontraktował 27-letniego skrzydłowego z Republiki Konga Dieumerci Ndongalę, który występuje obecnie w Genk na zasadzie wypożyczenia, a klub wykupił go ze Standardu Liege za 1,35 mln euro.

Jeżeli wierzyć doniesieniom, to Piotrowski jest wyceniany wyżej, Genk miał zapłacić za pomocnika Pogoni 2 mln euro. Jak na belgijskie warunki to bardzo duża kwota, kluby rzadko wydają takie pieniądze na młodych piłkarzy. W artykule nie ma nic na temat kwoty odstępnego.

W artykule czytamy, że Piotrowski w środę przeszedł testy medyczne, przyjechał do Genk prosto z Wrocławia, gdzie rozgrywał ligowy mecz ze Śląskiem Wrocław. Zawodnika określa się jako piłkarza o profilu box-to-box, co oznacza, że jest to środkowy pomocnik operujący na całej długości boiska, poruszający się od jednego do drugiego pola karnego.

Obecnie w drużynie Genk występuje trójka środkowych pomocników, którzy wyceniani są łącznie na kwotę 20 mln euro. Jednym z nich jest 25-letni Ruslan Malinowski, który pełni w drużynie właśnie taką rolę box-to-box. Trafił do Genk w ubiegłym roku z Szachtara Donieck i ma być w najbliższym okienku transferowym z zyskiem sprzedany.

Piotrowski nie otrzyma jednak miejsca w składzie za darmo. Rywalizować będzie z powracającym do treningów po ciężkiej kontuzji zerwania wiązadeł krzyżowych swoim rówieśnikiem, młodzieżowym reprezentantem Belgii, wychowankiem klubu Bryanem Heynenem. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Za nami 4. Ekobieg
Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”