sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. O Piotrowskim w belgijskiej prasie

Piłka nożna. O Piotrowskim w belgijskiej prasie

Piłka nożna. O Piotrowskim w belgijskiej prasie
Data publikacji: 2018-05-12 08:53
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-12 09:01
Wywietleń: 2035 327266

O transferze Jakuba Piotrowskiego do belgijskiego Genk napisała już w trybie dokonanym największa i najbardziej prestiżowa gazeta w Limburgii Het Belang van Limburg. Potwierdza, że niespełna 21-letni młodzieżowy reprezentant Polski podpisał z Genk 3-letni kontrakt z opcją przedłużenia o jeden rok.

W artykule czytamy, że to drugi transfer belgijskiego klubu z myślą o przyszłym sezonie. Wcześniej klub zakontraktował 27-letniego skrzydłowego z Republiki Konga Dieumerci Ndongalę, który występuje obecnie w Genk na zasadzie wypożyczenia, a klub wykupił go ze Standardu Liege za 1,35 mln euro.

Jeżeli wierzyć doniesieniom, to Piotrowski jest wyceniany wyżej, Genk miał zapłacić za pomocnika Pogoni 2 mln euro. Jak na belgijskie warunki to bardzo duża kwota, kluby rzadko wydają takie pieniądze na młodych piłkarzy. W artykule nie ma nic na temat kwoty odstępnego.

W artykule czytamy, że Piotrowski w środę przeszedł testy medyczne, przyjechał do Genk prosto z Wrocławia, gdzie rozgrywał ligowy mecz ze Śląskiem Wrocław. Zawodnika określa się jako piłkarza o profilu box-to-box, co oznacza, że jest to środkowy pomocnik operujący na całej długości boiska, poruszający się od jednego do drugiego pola karnego.

Obecnie w drużynie Genk występuje trójka środkowych pomocników, którzy wyceniani są łącznie na kwotę 20 mln euro. Jednym z nich jest 25-letni Ruslan Malinowski, który pełni w drużynie właśnie taką rolę box-to-box. Trafił do Genk w ubiegłym roku z Szachtara Donieck i ma być w najbliższym okienku transferowym z zyskiem sprzedany.

Piotrowski nie otrzyma jednak miejsca w składzie za darmo. Rywalizować będzie z powracającym do treningów po ciężkiej kontuzji zerwania wiązadeł krzyżowych swoim rówieśnikiem, młodzieżowym reprezentantem Belgii, wychowankiem klubu Bryanem Heynenem. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie