piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Nunes już zdrowy

Piłka nożna. Nunes już zdrowy

Piłka nożna. Nunes już zdrowy
Data publikacji: 2019-10-15 09:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-15 09:34
Wywietleń: 524 422228

Trwa proces rehabilitacji dwóch najpoważniej kontuzjowanych piłkarzy Pogoni – Kamila Drygasa i Mariusza Malca. Obaj pracują z fizjoterapeutami już od dłuższego czasu i nie ma szans, żeby zobaczyć ich w akcji jeszcze w tym roku.

- W przypadku Kamila pracujemy aktualnie nad zakresem ruchu. Na tym etapie więzadła goją i zrastają się. Nie wchodzi się w duże obciążenia – mówi dr Bartosz Paprota. - Mariusz ma pełen zakres ruchu. Teraz pracujemy nad budową siły mięśniowej mięśnia czworogłowego. Staw rzepkowo-udowy jest stabilny, troczek działa prawidłowo. Od przyszłego tygodnia w jego przypadku rozpoczną się treningi indywidualne w klubie.

Drygas kontuzji doznał w 29 lipca meczu z Arką Gdynia, natomiast Malec 12 maja grając przeciwko Legii Warszawa. Ponownie na placu gry zobaczymy ich w 2020 roku.

- Kamil doznał uszkodzenia wielowięzadłowego. Nie był to izolowany uraz jednego więzadła, a w takim przypadku wraca się około 5 miesięcy. On miał całkowicie uszkodzone dwa więzadła i dlatego czas powrotu jest znacznie dłuższy. Hubert Matynia po takiej samej kontuzji mógł zagrać dopiero po roku. Jeszcze dużo pracy przed Kamilem. Malec być może rozpocznie przygotowania z drużyną w okresie zimowym i będzie gotowy do gry wiosną – tłumaczy klubowy lekarz Pogoni.

W ostatnich tygodniach trener Kosta Runjaic nie mógł też korzystać z Ricardo Nunesa.

- Ricardo miał kłopot z więzadłami pobocznymi. Ta sprawa jest już wyleczona. Trenuje indywidualnie i będzie wprowadzany do zajęć drużynowych – mówi dr Paprota. (par)

Fot. pogonszczecin.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie