środa, 26 lutego 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Nuernberg zainteresowany Runjaicem

Piłka nożna. Nuernberg zainteresowany Runjaicem

Piłka nożna. Nuernberg zainteresowany Runjaicem
Data publikacji: 2019-05-13 22:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-14 18:00
Wywietleń: 1367 390948

Niemiecki Kicker informuje, że spadkowicz z Bundesligi zainteresowany jest zatrudnieniem Kosty Runjaica, szkoleniowca Pogoni Szczecin. 48-letni trener nie jest pierwszym wyborem klubu mającego za zadanie szybki powrót do Bundesligi, ale jego osoba brana jest pod uwagę na poważnie.

Runjaic dwa miesiące temu podpisał z Pogonią kontrakt na trzy lata. Jeżeli jednak otrzyma satysfakcjonującą ofertę, to na pewno ją rozważy. Nuernberg to klub z tradycjami, z dużymi możliwościami, znajdujący się obecnie w kryzysie, ale takich obecny trener Pogoni podejmuje się bardzo chętnie.

Już we wrześniu ubiegłego roku zajmujący wtedy ostatnie miejsce w tabeli II Bundesligi MSV Duisburg wyrażał zainteresowanie zatrudnienia w roli szkoleniowca Kosty Runiaica. Dyrektor sportowy tego klubu Ivica Grlic kontaktował się w tej sprawie z trenerem Pogoni, ale szkoleniowiec pozostał w Szczecinie.

Informacja o zainteresowaniu MSV Duisburg szkoleniowcem Pogoni pojawiała się już wcześniej. Między innymi niemiecki Bild informował o rozmowach popularnych Zebr z Kostą Runjaicem. Prezes Jarosław Mroczek zdementował wtedy informację, że w Pogoni może dojść do zmiany trenera.

Trener piłkarzy Pogoni Szczecin Kosta Runjaic nie zawsze był doceniany w Niemczech. Dotąd nigdy nie pracował w żadnym klubie z Bundesligi, choć w zespołach z niższych klas rozgrywkowych osiągał zadowalające wyniki, wypromował wielu znakomitych dziś piłkarzy, grających regularnie na poziomie Bundesligi, a nawet w Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

Ostatnio nawet jednak w Niemczech zrobiło się o nim głośno. Dobrą pracę wykonaną w Szczecinie dostrzegł też niemiecki Bild, który poświęcił szczecińskiemu trenerowi sporo miejsca.

Kosta Runjaic chwali polską ekstraklasę. Zdradza, że wiele osób mu odradzało podjęcia pracy w polskim klubie znajdującym się na dnie tabeli, ale chciał spróbować, zaryzykować i dziś może chodzić z podniesioną głową, choć ostatniego słowa ani on, ani drużyna jeszcze nie powiedzieli.

Szkoleniowiec uważa, że polska ekstraklasa ma duży potencjał. Twierdzi, że jest to liga w Europie niedoceniania i na pewno gorzej postrzegana, niż na to zasługuje. Na pewno wpływ na taką opinię mają wyniki w europejskich pucharach, które mają decydujące znaczenie przy ocenie danej ligi.

Kosta Runjaic chwali sobie pobyt w naszym mieście. Mówi, że jest to miasto spokojnie, życie płynie bezstresowo. Na dziś kibice Pogoni nie wyobrażają sobie funkcjonowania klubu bez niemieckiego szkoleniowca.

48-letni trener uważa, że na boiskach polskiej ekstraklasy występuje wielu utalentowanych piłkarzy, którzy mają szansę zrobić karierę w lepszych europejskich klubach. Jednym z takich zawodników miał być 21-letni Jakub Piotrowski, który za kwotę 2 mln euro odszedł latem tego roku do belgijskiego Genk, ale tam nie potrafi wywalczyć sobie miejsca w składzie.

Kolejnym piłkarzem wypromowanym przez Kostę Runjaica jest Sebastian Walukiewicz, którego Pogoń wytransferowała do włoskiego Cagliari za kwotę 4 mln euro. Dzięki pracy Kosty Runjaica Pogoń nie ma kłopotu z utrzymaniem w ekstraklasie i stała się klubem najlepiej zarabiającym na transferach w Polsce. Przez ostatni rok wzbogaciła się z tego tytułu na kwotę 7,15 mln euro.

Kosta Runjaic po objęciu posady trenera w Pogoni bardzo pozytywnie wyrażał się tez o potencjale Marcina Listkowskiego, którego kariera potoczyła się trochę inaczej, ale to wciąż materiał na klasowego piłkarza. Obecnie pierwszoplanową postacią jest kolejny z młodzieżowców Sebastian Kowalczyk. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Kibic
Pan Kosta Runjaic jest jednym z najlepszych trenerów w historii Pogoni.Jak najdłużej niech pracuje w naszym Klubie!
2019-05-14 17:37:34
GRACZ
I PANIE MROCZEK KASĘ I NIECH IDZIE. TRENER CZEKA......
2019-05-14 14:48:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie