czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Nowy kontrakt Frączczaka

Piłka nożna. Nowy kontrakt Frączczaka

Piłka nożna. Nowy kontrakt Frączczaka
Data publikacji: 2018-01-16 13:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-16 14:16
Wywietleń: 900 309878

Adam Frączczak związał się nową umową z Pogonią Szczecin. Obecny kontrakt kapitana zespołu wygasa w czerwcu 2018 roku, a nowy będzie obowiązywał do czerwca 2021 roku. Wynika z tego, że jeden z najbardziej zasłużonych piłkarzy Pogoni ostatniego dziesięciolecia związany będzie kontraktem z klubem do 34 roku życia. 

Jeśli piłkarz wypełni świeżo podpisaną umowę, będzie występował przy Twardowskiego aż przez 10,5 sezonu. Do Szczecina przyszedł bowiem w przerwie zimowej 2011 roku z Kotwicy Kołobrzeg. Ma bezsprzecznie najdłuższy staż w drużynie. Informacja o trzyletniej umowie jest szokująca. Piłkarz bowiem w poprzednim roku miewał zdecydowanie więcej gorszych meczów, niż tych lepszych, choć cały czas pozostawał ważną częścią w zespole.

Frączczak zagrał dla Pogoni już w 231 oficjalnych meczach i zdobył w nich 55 goli. Najczęściej występuje na prawej stronie defensywy, prawym skrzydle oraz jako napastnik. Od początku trwających rozgrywek nosi opaskę kapitańską. W poprzednim roku eksplozję formy zademonstrował dopiero po objęciu funkcji trenera przez Kostę Runjaica i przesunięciu piłkarza na skrzydło.

- Frączczak to świetny kapitan, prawdziwy zawodowiec. Niczego się nie boi. Patrzy w przyszłość tak samo pozytywnie jak ja - mówi trener Kosta Runjaic.

Frączczak zdobył do tej pory dla Pogoni 51 goli w meczach ekstraklasy i I ligi, co plasuje go w klasyfikacji wszech czasów na siódmym  miejscu. W ekstraklasie strzelił 40 goli, co daje mu w klasyfikacji wszech czasów szóstą lokatę. Na boiskach ekstraklasy i I ligi zagrał 221 razy, natomiast w samej ekstraklasie 180 razy. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Nazwisko zobowiazuje..
No bo Wojtek tez Fraczczak byl najlepszym BRMKARZEM W HISTORII POGONI A NIE JAKIS CELEBRYTA..Wojtek powinien grac u Gorskiego w reprezentacji bo byl lepszym od Tomaszewskiego bramkarzem ale widocznie juz wtedy Szczecin lezal za daleko od Warszawy
2018-01-16 14:15:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”