niedziela, 25 października 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Nowy klub Benyaminy

Piłka nożna. Nowy klub Benyaminy

Piłka nożna. Nowy klub Benyaminy
Data publikacji: 2020-09-18 17:40
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-18 17:40
Wywietleń: 480 475601

Były piłkarz Pogoni Szczecin Soufian Benyamina Podpisał kontrakt z beniaminkiem trzeciej ligi niemieckiej VfB Lubeck. To liga, w której czuł się najlepiej, strzelał dużo goli i był pożyteczny. 30-letni napastnik rozegrał w Pogoni 25 spotkań i zdobył dwa gole.

Trzecia liga niemiecka wydaje się optymalnym miejscem dla byłego napastnika Pogoni Szczecin, którego pobyt w naszym mieście był pasmem nieszczęśliwych zdarzeń. Najpierw jeszcze przed inauguracją sezonu 2018/19 doznał groźnej kontuzji oka, która praktycznie wyeliminowała go z gry przez całą rundę jesienną.

W rundzie wiosenną piłkarz pokazał przebłyski dobrej formy, zdobył nawet dwa gole, ale w kolejnym sezonie dostawał bardzo mało szans, zdecydowanie przegrywał rywalizację z Adamem Buksą, a następnie podczas przerwy pandemicznej klub rozwiązał z nim umowę, która wygasała z końcem sezonu.

Benyamina przed przyjściem do Pogoni grał w III-ligowej Hansie Rostock, dla której zdobył w sezonie jedenaście goli. Wydawał się być ciekawą inwestycją, ale jednak nie sprawdził się. Wcześniej grał w innych renomowanych klubach na poziomie trzeciej ligi niemieckiej: Carla Zeiss jena, rezerwach VfB Stuttgart, czy Dynamo Drezno.

Piłkarz ma podwójne obywatelstwo – niemieckie i algierskie. Jest rodowitym berlińczykiem, w juniorach reprezentował barwy Herthy i Unionu. (par)

Fot. pogonszczecin.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie