Piłka nożna. Nieudany rewanż piłkarek Pogoni [GALERIA]

Data publikacji: 13 maja 2023 r. 20:30
Ostatnia aktualizacja: 13 maja 2023 r. 22:30
Piłka nożna. Nieudany rewanż piłkarek Pogoni

W spotkaniu 21. kolejki Orlen Ekstraligi kobiet, piłkarki Pogoni przegrały u siebie z TME SMS-em Łódź 1:2. Szczecińskiej drużynie nie udał się rewanż za pucharową porażkę 1:5 i choć spotkanie wyglądało inaczej, to i tak górą był zespół przyjezdny.

POGOŃ Szczecin - TME SMS Łódź 1:2 (1:0); 1:0 Natalia Oleszkiewicz (7), 1:1 Anna Rędzia (59), 1:2 Anna Rędzia (63).

Pogoń: Radkiewicz - Dyguś, Michalczyk (83 Rybińska), Brzozowska, Szymaszek - Brodzik (67 Kuśmierczyk), Łaniewska (78 Radochońska), Ratajczyk, Garbowska (67 Giętkowska), Zdunek - Oleszkiewicz

Początek spotkania należał do szczecinianek, które w 5 minucie mogły objąć prowadzenie, ale strzał głową Roksany Ratajczyk poleciał obok bramki łodzianek, a dobitkę Agnieszki Garbowskiej, pewnie obroniła Oliwia Szperkowska. Po dwóch kolejnych minutach gospodynie już prowadziły, a najlepiej w polu karnym odnalazła się Natalia Oleszkiewicz, która z bliska pokonała Szperkowską. Najlepszą okazję dla przyjezdnych miała Paulina Filipczak. W 38 minucie wyszła sam na sam z Natalią Radkiewicz, ale uderzyła wprost w bramkarkę Pogoni, a piłka po odbiciu się od słupka, opuściła boisko. Przed przerwą, ta sama zawodniczka strzałem na tzw. bliższym słupku jeszcze raz próbowała zaskoczyć Radkiewicz, ale górą ponownie była szczecińska golkiperka.

Na początku drugiej połowy mocniej do przodu ruszyły łodzianki. W 49 minucie Dominika Gąsieniec oddała mocny strzał zza pola karnego, a piłkę na rzut rożny odbiła Radkiewicz. W 59 minucie zespół z Łodzi wyrównał, a pięknym strzałem z dystansu popisała się Anna Rędzia. Parę minut później SMS wyszedł na prowadzenie. Drugiego gola zdobyła Rędzia, która wykorzystała dokładne dośrodkowanie w pole karne i strzałem głową, wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Do końca meczu przyjezdne kontrolowały przebieg spotkania i wywiozły ze Szczecina trzy punkty.

Po tej porażce piłkarki Pogoni spadły na piąte miejsce w tabeli. (c)(p)