sobota, 31 października 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Nieeleganckie zachowanie Kucharczyka

Piłka nożna. Nieeleganckie zachowanie Kucharczyka

Piłka nożna. Nieeleganckie zachowanie Kucharczyka
Data publikacji: 2020-09-21 17:27
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-22 15:38
Wywietleń: 1333 476080

Główny inicjator odejścia Michała Kucharczyka z Legii Warszawa już nie pracuje w warszawskim klubie jako trener. Aleksandr Vukovic został zwolniony po zdobyciu tytułu mistrza Polski, natomiast obecny skrzydłowy Pogoni Szczecin postanowił wykorzystać ten fakt i zadrwił ze szkoleniowca na swoim koncie instagramowym.

Zamieścił prześmiewczego gifa wyrażającego spore rozbawienie z tego powodu. Jak na legendę Legii Warszawa, wieloletniego piłkarza tego klubu, byłego reprezentanta kraju, był to gest nieelegancki, poniżej określonego poziomu. Jednocześnie przekonaliśmy się, że zadra w piłkarzu tkwi dość mocno, choć od wydarzenia minęło 15 miesięcy, czyli całkiem sporo.

Kucharczyk pod koniec sezonu 2018/19 było blisko przedłużenia wygasającej umowy, ale stanowcze veto postawił serbski szkoleniowiec, który choć jest obcokrajowcem, to też jest z Legią mocno związany w bardzo różnych rolach. Uznał, że czas Kucharczyka w Legii zakończył się.

Nowy piłkarz Pogoni od momentu odejścia z Legii rozegrał 20 spotkań ligowych – szesnaście w lidze rosyjskiej i cztery w polskiej ekstraklasie w barwach Pogoni. Zdobył w nich dwa gole, w tym jednego z rzutu karnego. Nie zaliczył żadnej asysty. Vukovic rezygnując z piłkarza miał zatem rację.

Trenerzy bardzo często mają problem z piłkarzami bardzo długo zasiedziałymi w jednym klubie, uchodzącymi za legendy, postacie nie do zastąpienia. Vukovic chciał zerwać z tym, zamierzał stworzyć drużynę po swojemu, na swoich zasadach i wychodziło mu to znakomicie, ale do czasu.

Za jego kadencji klub opuścili wieloletni gracze Legii: Kucharczyk, Malarz, Radovic, Pazdan, Jodłowiec. Tylko Kucharczyk zdecydował się jednak na mało przyjazny gest w chwili zwolnienia Vukovica. Z piłkarzy mniej związanymi z Legią nieelegancko zachował się też Carlitos, ale w jego przypadku mało kto się tym faktem przejął.

Jeszcze dwa miesiące temu Kucharczyk odwiedził drużynę Legii w ośrodku treningowym pod Warszawą i witał się między innymi z Aleksandrem Vukovicem. Minęło kilka tygodni, a potknięcie w trenerskiej karierze szkoleniowca wykorzystane zostało do kpin i szyderstw ze strony pokrzywdzonego piłkarza. To było niepotrzebne i absolutnie nie wpłynęło na poprawę wizerunku obecnego zawodnika Pogoni Szczecin. (par)

 

Komentarze

Antoni
Przede wszystkim, to Vukovic ma na imię Aleksandar. Kłuje mnie takie niedbalstwo w oczy i nie skończyłem czytać artykułu.
2020-09-22 15:33:41
waq
Jakie nie odpowiednie ???!! redaktorze miej dystans !nie umiesz albo nie chce ci siè coś sensownego napisać tylko szukasz tanich sensacji...może zatrudnìą cie w faktach i mitach 😁
2020-09-22 14:35:31
A
Jakie nieeleganckie gość w marynarce pod krawatem ,zadnych wulgaryzmów. Burza w szklance wody. Zrezygnowali z zawodnika Zrezygnowali z trenera Panowie wyraźnie za sobą nie przepadają i kropka skąd to oburzenie ?
2020-09-22 10:15:19
A ja popieram
To się nazywa swoboda wypowiedzi. Jak się kogoś nie lubi to się publicznie to mówi, a Pan Kucharczyk widocznie Pana Vukowica nie lubi. Przynajmniej się z tym nie kryje. A w ogóle to Pan Vukowic też może wysłać mu śmiesznego mema i wyrównać rachunek. Poco się śpinacie?
2020-09-22 07:43:50

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy popierasz protesty związane z wyrokiem TK dotyczącym zakazu aborcji?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie