niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Nie będzie rekordowej frekwencji

Piłka nożna. Nie będzie rekordowej frekwencji

Piłka nożna. Nie będzie rekordowej frekwencji
Data publikacji: 2015-09-28 09:01
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-28 17:03
Wywietleń: 1134 24332

W PONIEDZIAŁEK o g. 18.00 piłkarze niepokonanej dotąd Pogoni Szczecin rozegrają hitowe spotkanie z Jagiellonią Białystok. Wszystko wskazuje na to, że na stadionie zanotujemy jedną z najniższych frekwencji w Szczecinie w obecnym sezonie.

Mecz tych drużyn zakończy dziesiątą serię spotkań w piłkarskiej ekstraklasie. To piąty pojedynek portowców w nowym sezonie przed własną publicznością. Mimo, że spotkanie zapowiada się atrakcyjnie, to nie należy raczej oczekiwać rekordowej frekwencji.

Na inauguracyjnym meczu ze Śląskiem Wrocław obecnych było 8 658 kibiców. Niespełna miesiąc później podczas meczu z Wisłą Kraków tych kibiców było nieznacznie więcej – 8 897. 

Przed dwoma tygodniami mecz z liderem tabeli Piastem Gliwice zgromadził na trybunach 8 811 kibiców. Wszystko wskazuje na to, że poniedziałkowy mecz z Jagiellonią nie zgromadzi na trybunach nawet 8 tysięcy fanów.

W tym roku największym zainteresowaniem cieszył się inauguracyjny mecz rundy wiosennej z Lechem Poznań. Wysłużony stadion przy ul. Twardowskiego odwiedziło wówczas 9 684 kibiców. To był mecz z największą liczbą kibiców w całym sezonie 2014/15 i jedyny, który zgromadził w Szczecinie fanów powyżej 9 tysięcy.

Bariera 10 tysięcy po raz ostatni została złamana jeszcze dwa sezony temu - dokładnie 28 maja 2014 roku. Pogoń podejmowała wówczas mający zapewniony tytuł mistrza Polski Legię Warszawa i przegrała z nią 0:1 przed 11 248 kibicami zebranymi na szczecińskim stadionie.

Zainteresowanie poniedziałkowym meczem z Jagiellonią jest umiarkowane. W poniedziałek do godziny 17.00 (godzinę przed rozpoczęciem meczu) uprawnionych do wejścia na stadion było 7 345 kibiców.

Nie znaczy to jednak, że przynajmniej tylu fanów zawita na stadion. Liczba uprawnionych do wejścia oznacza, że wydano właśnie tyle wejściówek: darmowych zaproszeń, karnetów i sprzedanych biletów.

Liczba kibiców obecnych na trybunach zawsze jest mniejsza od podanej uprawnionych do wejścia tak około 10, lub 15 procent.

Pogoń w przypadku zwycięstwa awansuje na pozycję wicelidera. Spotyka się z zespołem grającym futbol otwarty i atrakcyjny. Chętnych na obejrzenie takiego meczu nie ma jak dotąd zbyt wielu.

Pogoda w porze meczu ma być bardzo sprzyjająca - około 15 stopni Celsjusza  i przede wszystkim brak opadów.

Komentarze

pogon gollll
Poniedzialek to nie jest dobry termin na mecz. Do tego 18, a nie np. 20. Aleswoja droga, jakie wydarzenie cykliczne jest w stanie sciagnac o takiej porze w Szczecinie 7 tys. ludzi?!.
2015-09-28 12:00:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy