Piątek, 21 czerwca 2024 r.

Piłka nożna. Napastnik Pogoni odpoczywał po urodzinach...

Data publikacji: 17 listopada 2022 r. 21:24
Ostatnia aktualizacja: 18 listopada 2022 r. 07:43

Napastnik występującej w piłkarskiej PKO BP Ekstraklasie Pogoni Szczecin Luka Zahovič na ławce rezerwowych spędził rozegrane w Cluj czwartkowe spotkanie towarzyskie pomiędzy Rumunami i Słoweńcami, a jego rodacy pokonali rumuńskich gospodarzy 2:1.

Już do przerwy goście prowadzili 2:0 po trafieniach Benjamina Sesko oraz Andraza Sporara, a Rumuni w drugiej połowie byli w stanie odpowiedzieć jedynie bramką zdobytą przez Denisa Dragusa. Podczas listopadowego zgrupowania Słowenia, która nie zakwalifikowała się na mkistrzostwa świata, zagra jeszcze towarzysko z Czarnogórą, a mecz ten odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 15 w Lubljanie. Być może wtedy Luka Zahovič, który we wtorek świętował swoje 27. urodziny, doczeka się kolejnego występu w kadrze.

Luka Zahovič urodził się 15 listopada 1995 roku w portugalskim Guimaraes, gdzie w tamtym czasie występował jego ojciec, legenda słoweńskiej piłki – Zlatko Zahovič. W swojej seniorskiej karierze grał w NK Maribor (196 meczów i 81 goli), NK Verzej (9 meczów i 3 gole) oraz SC Heerenveen (8 meczów). Pierwsze piłkarskie kroki stawiał natomiast w hiszpańskiej Valencii oraz portuglaskiej Benfice. Ma za sobą grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów (1 gol) oraz w reprezentacji Słowenii (13 meczów). Jest pięciokrotnym mistrzem Słowenii, a dwa razy wywalczył miano najlepszego strzelca ligi. W Pogoni Szczecin zagrał do tej pory w 83 meczach, w których strzelił 22 gole i zanotował 10 asyst. Jako ciekawostkę podajmy, że dobrze gra w szachy, a logiczne myślenie na piłkarskich stadionach też się przydaje...