Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Największy sukces w historii Świtu

Data publikacji: 13 sierpnia 2020 r. 18:21
Ostatnia aktualizacja: 15 sierpnia 2020 r. 11:54

Świt Skolwin awansował do 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski. To największy sukces w historii klubu. Znalazł się w gronie 32 najlepszych polskich zespołów i z całą pewnością nie powiedział ostatniego słowa. Szanse na awans mają jeszcze dwie inne drużyny z naszego regionu: Błękitni Stargard i Pogoń Szczecin.

Świt pokonał w wyjazdowym spotkaniu Lechię Zielona Góra 4:1 (0:0) po golach Nagamatsu (68), Bila (78), Filipowicza (85) i Kapelusza (89). Gol dla gospodarzy padł po strzale samobójczym Wojdaka (70). Goście po przerwie całkowicie zdominowali rywala, mieli jeszcze przynajmniej dwie, alby trzy znakomite szanse, których nie wykorzystali: Nagamatsu i Kapelusz.

Dwaj wymienieni ponownie byli wyróżniającymi się piłkarzami w zespole jak to miało miejsce w premierowym meczu nowego sezonu z Górnikiem Konin i znów wpisali się na listę strzelców. Obaj z łatwością dochodzą do pozycji strzeleckich, wyróżniają się ewidentnie i najważniejsze, żeby optymalnie wykorzystać ich atuty, bo jest ich całkiem sporo.

Gościom w zwycięstwie na pewno pomogła sytuacja z 30 minuty spotkania. Czerwoną kartką ukarany został zawodnik miejscowych Martins Ekwueme. Stało się jasne, że przy ogromnym upale goście z czasem uzyskiwać będą coraz wyraźniejsza przewagę i tak było w istocie. Losy meczu rozstrzygnęły się praktycznie w ostatnich 20 minutach, ale wygrana Świtu była zasłużona.

Świt za zwycięstwo i awans do kolejnej rundy Pucharu Polski otrzyma nagrodę w kwocie 30 tys złotych, co jest dla klubu na poziomie trzeciej ligi kwotą absolutnie nie do pogardzenia. Opłaca się zatem mieć aspiracje i wygrywać. Za awans do 1/8 finału kwota do wygrania zwiększa się do 60 tys złotych. (par)