środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Na mecz z parasolką (FILM)

Piłka nożna. Na mecz z parasolką (FILM)

Piłka nożna. Na mecz z parasolką (FILM)
Data publikacji: 2015-10-19 17:42
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 1466 29570

W PONIEDZIAŁEK o g. 18.00 piłkarze niepokonanej dotąd Pogoni Szczecin rozegrają interesująco zapowiadające się spotkanie z dobrze spisującym się beniaminkiem Zagłębiem Lubin. Mimo to wiele wskazuje na to, że na stadionie zanotujemy jedną z najniższych frekwencji w Szczecinie w obecnym sezonie.

Mecz tych drużyn zakończy dwunastą serię spotkań w piłkarskiej ekstraklasie. To szósty pojedynek portowców w nowym sezonie przed własną publicznością. Mimo, że spotkanie zapowiada się atrakcyjnie, to nie należy raczej oczekiwać rekordowej frekwencji.

To pierwszy mecz portowców w sezonie przed własną publicznością, który rozegrany zostanie w typowo jesiennej aurze. Biorąc pod uwagę fakt, że mecze odbywają się na wysłużonym, nie posiadającym nad całością trybun zadaszenia, to może być to elementem decydującym o niskiej frekwencji.

Na inauguracyjnym meczu ze Śląskiem Wrocław obecnych było 8 658 kibiców. Niespełna miesiąc później podczas meczu z Wisłą Kraków tych kibiców było nieznacznie więcej – 8 897. Przed miesiącem mecz z liderem tabeli Piastem Gliwice zgromadził na trybunach 8 811 kibiców.

Kolejny pojedynek z Jagiellonią rozgrywany też w poniedziałek skusił 7 582 fanów do przyjścia na stadion. Jeżeli dziś pojawi się 7 tys. kibiców, to można będzie taki wynik uznać za zadowalający.

W tym roku największym zainteresowaniem cieszył się inauguracyjny mecz rundy wiosennej z Lechem Poznań. Wysłużony stadion przy ul. Twardowskiego odwiedziło wówczas 9 684 kibiców. To był mecz z największą liczbą kibiców w całym sezonie 2014/15 i jedyny, który zgromadził w Szczecinie fanów powyżej 9 tysięcy.

Bariera 10 tysięcy po raz ostatni została złamana jeszcze dwa sezony temu - dokładnie 28 maja 2014 roku. Pogoń podejmowała wówczas mający zapewniony tytuł mistrza Polski Legię Warszawa i przegrała z nią 0:1 przed 11 248 kibicami zebranymi na szczecińskim stadionie.

Zainteresowanie poniedziałkowym meczem z Zagłębiem jest umiarkowane. W poniedziałek do godziny 17.45 (15 minut przed rozpoczęciem meczu) uprawnionych do wejścia na stadion było 7 158 kibiców.

Nie znaczy to jednak, że przynajmniej tylu fanów zawita na stadion. Liczba uprawnionych do wejścia oznacza, że wydano właśnie tyle wejściówek: darmowych zaproszeń, karnetów i sprzedanych biletów.

Liczba kibiców obecnych na trybunach zawsze jest mniejsza od podanej uprawnionych do wejścia tak około 10, lub 15 procent.

Pogoń bez względu na wynik meczu utrzyma drugie miejsce w tabeli. Jeżeli wygra, to zbliży się do liderującego Piasta na odległość 4 punktów i będzie mieć taką samą przewagę nad trzecią w tabeli Legią.

Pogoda w porze meczu ma być sprzyjająca - około 11 stopni Celsjusza i tylko 8 procent szans na opady. Warto jednak wybierając się na mecz zaopatrzyć w parasolkę. (p)

Zobacz i posłuchaj, co przed meczem Pogoń - Zagłębie powiedzieli czołowi zawodnicy Pogoni Szczecin: Rafał Murawski i Takafumi Akahoshi.

 

Fot. R. Pakieser

Komentarze

TaRuda
Na stadion nie wniesie się parasolki, tak tylko przypominam autorowi tekstu :)
2015-10-19 09:29:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy