Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Na Legię bez Murawskiego

Data publikacji: 2018-04-05 13:28
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-05 20:14
Piłka nożna. Na Legię bez Murawskiego
 

Trener Kosta Runjaic uważa, że Pogoń powinna w sobotnim meczu z Legią zagrać zdecydowanie lepiej, niż w dwóch ostatnich, zwycięskich meczach, jeżeli zechce kontynuować zwycięską passę.

- Chciałbym, żeby Pogoń była w takim kryzysie, w jakim jest obecnie Legia – podsumował szkoleniowiec formę mistrzów Polski przed sobotnim spotkaniem tych drużyn kończących fazę zasadniczą sezonu. - Mam kilka pomysłów na to spotkanie, ale ostatecznych decyzji jeszcze nie podjąłem, być może będzie to spontaniczna decyzja.

W meczu z Legią na pewno nie zagra kontuzjowany Rafał Murawski, niepewny jest też występ Ricardo Nunesa, zabraknie też oczywiście Jarosława Fojuta, który wyłączony jest na wiele tygodni. Pozostali piłkarze są do dyspozycji szkoleniowca włącznie ze Spasem Delewem, któremu została anulowana żółta kartka pokazana w ostatnim spotkaniu ze Śląskiem Wrocław za rzekome symulowanie faulu w polu karnym.

- Legia, to przeciwnik wysokiej jakości, a w dodatku podrażniony – powiedział Kosta Runjaic na czwartkowej konferencji prasowej. - Musimy zainwestować wiele energii w grę od pierwszych sekund. Będziemy wystarczająco zmotywowani.

Trener Runjaic przyznał, że sytuacja w tabeli zrobiła się zdecydowanie korzystniejsza, ale walka o utrzymanie się w ekstraklasie nie została jeszcze zakończona. Wciąż trwa.

- Niczego jeszcze nie osiągnęliśmy – przestrzega szkoleniowiec. - Wciąż w wielu elementach musimy się poprawić, jest jeszcze dużo do zrobienia, nasza gra nie wygląda w pełni tak, jak chciałbym.

Szkoleniowiec pochwalił ostatnie wyczyny Laszy Dwaliego, który w dwóch ostatnich spotkaniach zdobył dwa gole, zaliczył jedną asystę i stał się jednym ze skuteczniejszych piłkarzy w drużynie w rundzie wiosennej.

- Tak musi prezentować się nowocześnie grający defensor – ocenił trener. - Musi nie tylko bronić, ale też umieć wyprowadzać piłkę, być groźnym w polu karnym przeciwnika, dobry obrońca musi zdobywać w sezonie 5,6 bramek. Tego się wymaga od klasowych środkowych obrońców. Przed nami jeszcze sporo meczów, mam nadzieję, że Dvali razem z Rudolem poprawiać się będą w każdym spotkaniu, przed nimi są spore rezerwy. ©℗ (par)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

bielik
2018-04-05 14:01:06
Dlaczego nie było wideo weryfikacji, zaraz po tym, jak sędzia podjął błędną i niesprawiedliwą decyzję ? Przecież Pogoni należał się rzut karny. Dlaczego nikt nie zareagował?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ