poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Murawski w Chrobrym, Walski blisko Ruchu

Piłka nożna. Murawski w Chrobrym, Walski blisko Ruchu

Piłka nożna. Murawski w Chrobrym, Walski blisko Ruchu
Data publikacji: 2016-07-18 11:04
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-18 11:04
Wywietleń: 1266 144677

Sebastian Murawski będzie od nowego sezonu piłkarzem I-ligowego Chrobrego Głogów. Michał Walski jest bliski przejścia do Ruchu Chorzów. Murawski przejdzie do Chrobrego na zasadzie wypożyczenia, natomiast transfer Walskiego jest definitywny.

22-letni Murawski ma szansę pójść śladem Łukasza Zwolińskiego i Dawida Korta. Obaj również byli wypożyczani do I-ligowych klubów i po okresie gry na zapleczu ekstraklasy wracali do Pogoni jako lepsi piłkarze.

Murawski zadebiutował w ekstraklasie wiosną ubiegłego roku w meczu grupy mistrzowskiej z Górnikiem w Zabrzu. Później zagrał jeszcze w trzech innych, również wyjazdowych meczach: Wisłą, Lechem i Śląskiem. W każdym z nich wypadł przynajmniej przyzwoicie.

Trener Czesław Michniewicz mógł na młodego piłkarza liczyć również w kolejnym sezonie. Murawski zagrał w czterech spotkaniach: Górnikiem, Koroną, Legią i Zagłębiem. Tylko ten pierwszy rozgrywany był w Szczecinie. Powołany też został do młodzieżowej reprezentacji Polski.

Po meczu z Zagłębiem w Lubinie piłkarz nie dostał już od trenera Michniewicza szansy, choć niedysponowanych było aż dwóch środkowych obrońców: Jarosław Fojut i Jakub Czerwiński. Trener Michniewicz wolał postawić na Sebastiana Rudola i Mateusza Matrasa.

Jest bardzo prawdopodobne, że Murawski również podczas obecnego sezonu przegrywałby rywalizację z aż czterema piłkarzami. Wypożyczenie do I-ligowego klubu na pewno stanowi dla obrońcy dużą szansę.

Inaczej wygląda sprawa z Walskim. 19-letni pomocnik otrzymał propozycję odnowienia umowy z Pogonią, ale nie skorzystał z niej. Obecnie trenuje z Ruchem Chorzów, a trener Waldemar Fornalik wyraził chęć pozyskania piłkarza.

Problemem pozostaje kwota odstępnego. Ruch musiałby zapłacić Pogoni 160 tys. zł. w ramach ekwiwalentu szkoleniowego, ale nie chce się zgodzić na tak dużą sumę. Proponuje kwotę o połowę mniejszą. ©℗ (par)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

60-lecie SM Śródmieście
Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy