niedziela, 20 maja 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Moskal: Legia gorsza, niż jesienią

Piłka nożna. Moskal: Legia gorsza, niż jesienią

Piłka nożna. Moskal: Legia gorsza, niż jesienią
Data publikacji: 2017-05-05 10:12
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-05 17:25
Wywietleń: 1164 250317

W niedzielę piłkarze Pogoni Szczecin podejmują na własnym boisku Legię Warszawa. To drugi mecz w sezonie w grupie mistrzowskiej. W pierwszym oba zespoły nie popisały się. Pogoń przegrała w Białymstoku z Jagiellonią, a Legia zaledwie zremisowała u siebie z Wisłą Kraków.

Zanosiło się na to, że szczecinianie przystąpią do niedzielnego meczu bez żadnych problemów kadrowych. W czwartek z powodu urazu nie trenował jednak Adam Frączczak, który w najważniejszych wiosennych meczach decydujących o awansie do pierwszej ósemki zdobył cztery gole. Jego występ w niedzielę jest nie pewny.

W pełni sił natomiast są: Rafał Murawski i Marcin Listkowski. Ten pierwszy przepracował w pełni pierwszy tydzień po blisko dwumiesięcznej przerwie i jest gotowy do gry.

- Na pewno Rafał nie jest gotowy do gry w pełnym wymiarze czasowym – ocenił dyspozycję swojego kapitana trener Kazimierz Moskal. - To jest jednak dla nas tak ważny piłkarz, że nie mam żadnych wątpliwości, że jego powrót wzmocni naszą drużynę.

W ten sposób szkoleniowiec ustosunkował się do sytuacji, która miała miejsce podczas rundy wiosennej. Drużyna z Murawskim w składzie grała słabo, nie wygrywała meczów, a w trakcie jego absencji szansę gry dostali wychowankowie: Dawid Kort i Marcin Listkowski, którzy w meczach, w których występowali należeli do najlepszych na boisku i to głównie dzięki ich dyspozycji zespół zmienił oblicze i dość pewnie awansował aż na szóste miejsce w tabeli.

Pogoń podejmuje w niedzielę mistrza Polski, który po raz ostatni stracił ligowe punkty w wyjazdowym meczu właśnie z Pogonią. Było to prawie siedem miesięcy temu. Legia przegrała w Szczecinie 2:3, a później w dziewięciu ligowych meczach rozgrywanych poza Warszawą odniosła komplet zwycięstw z łącznym stosunkiem bramek 27-8.

- Legia od październikowego meczu zmieniła się – ocenił szczeciński szkoleniowiec. - Nie ma już w tej drużynie Nikolica i Prijovica. Sądzę, że Legia z rundy jesiennej była mocniejsza od tej obecnej – stwierdził odważnie K. Moskal. - Na pewno będzie liczyła się dyspozycja dnia.

Pozornie mogłoby się wydawać, że Pogoń zagra w niedzielę bez presji, mało ma raczej do stracenia. Zupełnie inaczej jak Legia, która w razie porażki postawi się w bardzo trudnym położeniu.

- Nie zgadzam się z tak postawioną tezą – oznajmił trener. - Mamy taką samą presję, jak Legia. Też chcemy wygrać. Tak samo. Gramy dla publiczności, o jak najlepsze miejsce w tabeli, z mistrzem Polski. To wystarczy, żeby podejść do meczu z maksymalnym nastawieniem. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Pogon-Legia 1-1 (15 marzec 1964)
Bramkę nr 100 dla Pogoni w ekstraklasie zdobył Bogdan Maślanka w Szczecinie w meczu Pogon-Legia i bylo 1-1.Dla Legii strzelil Gadocha.
2017-05-05 17:21:11
Pogodniak
Tere mere,fiku miku.Będzie jak zawsze.O wygranej nawet nie marzę,zremisujcie a będzie to Wasz wielki sukces.Obawiam się jednak,że Pogoni nie stać w tej chwili i z takim bramkarzem w składzie nawet na remis.W niedzielę znowu będzie o nim pisała cała sportowa prasa.
2017-05-05 11:31:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy