Piłka nożna. Mocny kwadrans rezerw Pogoni

Data publikacji: 2019-05-26 19:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-28 11:20
Wywietleń: 1319 393499

CHEMIK Bydgoszcz - POGOŃ II Szczecin 1:3 (0:3); 0:1 Graczyk (17), 0:2 Turski (27), 0:3 Paprzycki (28), 1:3 Maziarz (90).

Pierwszy kwadrans meczu rozgrywanego na Stadionie Miejskim TKKF w Bydgoszczy był wyrównany, ale od tego momentu zaczęła się zarysowywać przewaga rezerw portowców, którzy rozstrzygnęli wynik pojedynku na swoją korzyść w przeciągu niecałego kwadransa.

Najpierw ładną bramkę zdobył Graczyk, a później w odstępie minuty celnymi strzałami popisali się Turski i Paprzycki. Podopieczni trenera Pawła Crettiego nadal atakowali, a okazje do podwyższenia rezultatu mieli Turski, Graczyk i Chouwer.

Na uwagę zasługuje wyczyny zaledwie 16-letniego Huberta Turskiego, który w swoim ósmym meczu na poziomie trzeciej ligi zdobył szóstą bramkę. Trafia do bramki rywala średnio raz na 98 minut.

Po zmianie stron i dokonanych przez szczecińskiego szkoleniowca czterech zmianach w składzie, młody zespół Pogoni II grał spokojnie i bezpiecznie, w seniorskim stylu, prowadząc grę z dala od własnej bramki i długo utrzymując się przy piłce.

Zanosiło się na utrzymanie trzybramkowego prowadzenia, ale w doliczonym czasie gry po stracie piłki przez szczecinian, chemikom udało się zdobyć honorowego gola.

Wygrana z Chemikiem oznacza, że szczecinianie na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu zapewnili sobie utrzymanie w trzeciej lidze. ©℗ (mij)