Wtorek 31 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Mniej spadków z III ligi

Data publikacji: 2015-11-11 08:23
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-11 08:23
Piłka nożna. Mniej spadków z III ligi
 

Po reorganizacji rozgrywek III ligi grupa druga, w której występują zespoły z województwa zachodniopomorskiego będzie liczyła 18 drużyn, a nie 16 jak początkowo planowano.

Decyzję na wniosek klubó, podjęli prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej wchodzących w skład przyszłej drugiej grupy III ligi: Zachodniopomorskiego, Pomorskiego, Wielkopolskiego oraz Kujawsko-Pomorskiego ZPN.

W związku z tym zmianie ulegną zasady spadków z III ligi „Bałtyckiej” w sezonie 2015/2016. Do IV lig spadną drużyny, które zajmą ósme i niższe miejsca na koniec rozgrywek.

Liczba zdegradowanych zespołów może ulec zwiększeniu, jeżeli z drugiej spadną zespoły z Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej wchodzących w skład przyszłej drugiej grupy III ligi.

Właśnie taką sytuację mamy obecnie. Na dwóch ostatnich miejscach w tabeli II ligi znajdują się zespoły Gryfa Wejherowo i Błękitnych Stargard, które wchodzą w skład Pomorskiego i Zachodniopomorskiego ZPN.

Gryf ma 6 punktów straty do bezpiecznego miejsca w tabeli, a Błękitni 7. Bardzo możliwe zatem, że z obecnej trzeciej ligi utrzyma się tylko sześć zespołów.

 Fot. R. Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA